| Scoalagimnaziala9 a întrebat:

Salut!
Am ajuns la ora de matematica la 8 și 25, iar colegii mei dădeau test.
Doamna profesoara mi-a pus absența, dar a motivat-o și ea mia dat si mie testul chiar dacă mai erau 25 de minute, iar testul avea timp de lucru de 50 min.
Are voie doamna sa îmi pună nota pe acel test?

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Depinde pe ce dată.In mod normal, nu are voie avand in vedere ca tu ai absenta pe acea data la ora ei, chiar daca este motivată.Tot absenta se numeste, adica teoretic nu ai fost prezent la ora ei. Poate in schimb sa fie o nenorocita din aia ce iti trece nota pe alta dată in catalog.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai cred ca mai bine era sa te scuzi si sa pleci de la ora, ramaneai doar cu o absenta

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca are voie... vina este doar a ta, ca ai intarziat.

| ReddY25 a răspuns:

Daa

| Xox0 a răspuns:

Are voie.

Răspuns utilizator avertizat