| EduardFlorin29 a întrebat:

Salut,
Am avut acum mult timp un accident rutier cu victima din care eu nu am fost vinovat dar mi s-a luat permisul.
Pana la soluționarea dosarului și de atunci am dovada cu prelungire pe fiecare luna, ce voiam sa va întreb am prelungit-o 2-4 luni după care am plecat din tara și nu am mai prelungit-o ca nu aveam cum fiind plecat, acum când merg in tara o pot prelungi din nou la parchet am toate actele necesare cum o prelungeam si înainte?
Aștept răspuns …

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate prelungi iarasi, nu are importanta ca ai intrerupt o perioada dupa prelungirile anterioare.

Bula
| Bula a răspuns:

Da.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ti se lua permisul daca nu erai vinovat.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Cum adică. Nu ești vinovat? Cum s-a petrecut accidentul?

| Corina3434 a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Este nevinovat dar i-a luat politia carnetu'!
Statea parcat in fata blocului si a venit un nenea care s-a izbit de masina lui asa ca a fugit din Romania in Germania pana se linistesc lucrurile.

| EduardFlorin29 explică (pentru DeMicUnCălător):

Eram staționat și un biciclist s-a dezechilibrat și m-a lovit direct in aripa pe contrasens. mergea el, având 0.80 in aer la sânge i-a sărit de 1. lejer

| EduardFlorin29 explică (pentru Corina3434):

Eram staționat și un biciclist s-a dezechilibrat și m-a lovit direct in aripa pe contrasens. mergea el, având 0.80 in aer la sânge i-a sărit de 1. lejer
Poliția mi-a spus ca asta e procedura.
ori ei ai vrut sa fie așa ori pl mea

| darrio2007 a răspuns (pentru EduardFlorin29):

Nu ti se lua permisul pentru asa ceva.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru EduardFlorin29):

Există probe că erai staționat?

| EduardFlorin29 explică (pentru DeMicUnCălător):

Da, am avut martori, vecini la
Poarta
Dar poliția mi-a spus ca asta e procedura. trebuie sa aștept