| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am nevoie de un raspuns.Deci paypalul mi-a cerut poza cu buletin si o factura(sa-mi confirme identitatea).Le-am dat poza cu buletinul, agentii lor se uita pe buletin la CNP sa vada varsta sau verifica cumva CNP-ul in baza de date sa vada daca e valid sau ceva? Am editat luna in care sunt nascut de asta intreb

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te-ai gandit mult sa faci prostia?
Ai savarsit 2 infractiuni: fals in acte publice si uz de fals.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa trimiti si o factura care are numele tau si adresa coincide cu cea din buletin.
Da, ei trebuie sa vada si CNP-ul!
Cererea este perfect legala si normala.
Toti ne identificam in acest fel.

Cred ca ai facut o greseala fatala, ca nu te poti naste in doua luni diferite, deci data de nastere trebuie sa fie cea reala, daca ai re-editat-o inseaman ca initial ai dat informatie falsa si iti pot bloca accesul pe paypal.

Vad ca esti minor, deci ai dat data nasterii intentionat eronata si ei acum te detecteaza ca ai cont ilegal si iti vor bloca asccesul, fiindca nu ai voei sa detii cont paypal daca ai sub 18 ani.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai daca nu ai trimis si o factura...
cel mai probabil verifica cap-coada, ca au posibilitatea sa faca asta si nu cer la misto. Ce te maninca sub coada sa faci falsuri fix cu astia?

| king5151 a răspuns:

Sa verifice varsta frate, invata ma si pe mine sa editez ceva de pe buletin, ca as vrea sa imi fac un cont pe un site de pariuri