| Zack12338 a întrebat:

Salut, am o întrebare ce ar trebui sa faca sora mea cu fiica sa a început școala. Ea a mers la școală toată săptămna dar azi vineri la ultima ora diriginta ei i-a spui ca ne cauta în clasa 6a, că ar trebui să fie pe 5a, adică toată săptămana a văzut-o, i-a spus chiar să se mute în prima bancă, iar acum zice că a confunda-to cu o altă fată de la ea din clasă când de fapt ea i-a spus pe nume. Nu știu, e ciudat doar că nu mi se pare corect casă pentru o săptămnă întreagă să nu zică nimic iar acum spune că e repetentă, deci ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mama fetei sa mearga la scoala si sa lamureasca situatia. Daca era repetenta scoala a gresit ca nu a comunicat parintilor, la terminarea anului scolar anterior.
Daca chiar este repetenta nu are ce altceva sa faca decat sa repete cl. a V-a.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vai de scrisul si gramatica dumitale nimic nu inteleg