| danitudosatuddan a întrebat:

Salut! Ce se intampla daca nu mai platesc abonamentul la nespresso? am luat un espressor din Afi si trebuie sa dau lunar 200 lei si in banii aia sa cumpar cafea. pe bon fiscal la expressor am platit doar 1 leu. Mentionez ca nu mi-a cerut buletin, doar un nr de telefon email si Nume. Plus ca am cardul atasat. Ideea e ca oricum cardul expira luna viitoare ca e de 4 ani. Au cum actiona juridic? Multumesc dau funda!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Datele cardului tau contin nume prenume CNP deci date de identificarewinking
Stai linistit ai luat ceva cu 1 leu care in mod normal costa cat?
Nu fa prostia ca romanul sa te sustragi!
Daca aveai bani si nu te incanta oferta lor de nerefuzat (n.r. aluzie filmul The Godfather ) cumparai cu bani cash un expressor de eu stiu 3000 de lei si numai aveai probleme, acum este ca si un contract!
Credeti voi ca da cineva pe degeaba ceva in lumea asta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 3 luni dw neplata esti executat silit de Judecatorie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sigur au ei o schema ca in Romania nu prea vezi lucruri gratis. Vezi ca trebuie sa aiba ei un regulament ceva la promotia asta (daca e promotie) si probabil acolo scrie ca iti vor fi retrasi automat din cont banii aia. Si nu cred ca conteaza daca expira cardul ca tot contul ala il ai

| danitudosatuddan explică:

Mentionez ca mi au gresit numele pe contract laughing si n-am dat buletin nimic.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru danitudosatuddan):

Si ce scrie pe contract? Esti obligat sa il platesti?

| suntserios a răspuns (pentru danitudosatuddan):

Si asa gresit, ce scris in contractul ala?