| Phantelul a întrebat:

Salut, in legatura cu scoala de soferi am avut sala si un pic de ghinion sa pic la 20 de puncte, urmatoarea data este peste 17 zile calendaristice sau lucratoare? Si daca mai este nevoie sa platesc alta taxa de 68 de lei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Te poti reprograma imediat dar reprogramarea nu va fi decat peste 15 zile calendaristice. Termenul este pe zile libere asa ca, in fapt, va fi peste 16 zile.
2.Nu trebuie sa mai platesti nimic. Taxa de 68 de lei, platita prima data, nu este pentru examinare ci este pentru permisul de conducere.

| Phantelul explică (pentru Ioandelasal):

Si daca am plecat direct de acolo pot revenii peste 16 zile sa dau in aceeas zi?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Phantelul):

Poti reveni dupa 16 zile, dar te expui asteptarii, daca nu vor fi locuri libere la examinare.

| Phantelul explică (pentru Ioandelasal):

Nu e problema, dau in Bucuresti si am prins sala cu 3 persoane azi mersi de raspunsuri, a doua oara e cu noroc.

4 răspunsuri:
| Vali215 a răspuns:

Nu mai plătești nimic. Acea taxă este pentru permisul de conducere. Programarea se face după 15 zile calendaristice.