| David765 a întrebat:

Salut! Merită să deleg o firmă ce se ocupă de redactare acte pentru înființări firme, pentru a-mi deschide SRL? Suma pe care o firma de genul o cere, este de 400-500 lei. Actul constitutiv și alte 2 documente (parcă) trebuie redactate la notar, nu? Pare mai simplu să deleg o firma ce se ocupă de așa ceva. Ce părere aveți?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar tu poti hotari sau nu daca merita.
In orice caz incearca prima data la Oficiul Registrului Comertului si acesta iti poate redacta actul constitutiv si este mai ieftin.
Actul constitutiv nu trebuie facut la notar, de mult nu mai trebuie autentificat.

| David765 explică (pentru Ioandelasal):

Ah, super! Multumesc!

Bula
| Bula a răspuns:

Si la Registrul Comertului functioneaza firme care se ocupa de infiintare. Costul redactarii actelor este aproxiativ acelasi.
Nu ai nevoie de notar. Judecatorul delegat se va ocupa de legalitatea actelor.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu uita si ca firma aia sta la coada pe unde e de stat la coada la stat si bagat actele alea intru semnare...