| MicaIntrebare a întrebat:

Salut,tocmai mi-am pierdut buletinul. Am cateva intrebari pentru voi. Unde pot merge sa il declar nul? De ce acte as avea nevoie pentru a face unul nou? Si cate zile imi va lua pentru a-mi face altul? Va rog sa ma ajutati cu raspunsuri. Multumesc!

Oradea!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pierderea cartii de identitate se face la SPCLEP care ti-a eliberat-o. Ai nevoie de un act oficial cu o fotografie recenta si iti va fi eliberata alta CI. Daca nu dispui de alt act va trebui sa depui aceleasi acte ca la prima eliberare.

| R0co3 a răspuns:

Salut,
Nu e nimic daca l-ai pierdut. Poti sa-l declari nul la o sectie de politie, vei intreba acolo daca poate sa-ti faca unul nou si va dura sa iti faca altul in jur de 5-7 zile, mi se pare. Dar in schimb vei primi o amenda de pana in 100 de lei.xD
O noapte frumoasa,
Pa-Pa