| Durex1954 a întrebat:

am și eu o întrebare:
Am trecut în altă țară fără părinții mei cu procura dar la intoarcere îmi mai trebuie procura?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La reintoarcerea in Romania n-ai nevoie de declaratia (nu este procura) parintilor, ai nevoie doar de cartea de identitate sau pasaport.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La întoarcerea în ţară NU ai nevoie de Declaraţia notarială ( a părinţilor ); îţi trebuie doar C.I. sau Paşaport ( valabile )!

Toate cele bune!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cu procura cu care ai plecat, numai sa nu fie expirata
O zi bunahappy

| Resurrection a răspuns:

Normal.

| Ionutszu a răspuns:

Nu, la intoarcere folosesti aceeasi procura cu care ai plecat, la aeroport nu ar trebui sa iti ia procura ci doar se uita la ea si o verifica, cu procura cu care ai plecat din tara cu ea te si intorci, am avut si eu dificultati cu asta big grin