| Thunder182 a întrebat:

Cineva care a primit amenda prin posta de la politie pe motiv ca avea peste 50 in localitate? Mai exact 62?
Aveam azi aproape 70 la ieșirea din localitate si am văzut o mașină de politie trasa pe marginea drumului. Am pus frâna dar n-am reușit sa o redresez la 50. Oricum când am trecut pe lângă mașina, agenții se uitau in jos, nicidecum la mine.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Stai linistit, nu primesti amenda pentru 62 km/h, daca aveai peste 70 erau sanse dar asa nu se complica.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca nu te-au oprit ai scapat. La 62 nu prea te opreste nimeni, pentru ca se aplica si marja de eroare a aparatului radar etc.

| Thunder182 explică (pentru Intruder19):

Bine, nu știu sigur dacă au avut radar. Era o Dacia Logan, iar ei in față nu aveau pistol radar si ma gândesc ca radar mai mare cum e cel de pe mcv nu avea cum sa incapa în spate

| Intruder19 a răspuns (pentru Thunder182):

Stai linistit, nu primesti amenda pentru 62 km/h, daca aveai peste 70 erau sanse dar asa nu se complica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se trimit amenzi de viteza prin poștă la noi

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu cred c-o sa-ti faca ceva la viteza aia daca nu erau "pusi pe treaba"

| Croakie a răspuns (pentru Alexuţ02):

Pe mine m ar interesa dacă a mai fost cineva in situația mea cu aceeași viteza in localitate

| Cqarina a răspuns:

Daca nu te-au oprit nu o sa primesti, am fost i aceeasi situatie si m-a oprit(am luat amenda), nu prea cred ca ii imteresa munca