| Ghostrider332 a întrebat:

In urma cu 2 saptamani am avut un accident rutier,vinovatul fiind eu pentru schimbarea directiei de mers fara sa ma asogur, lovid un autoturi m dacia logan, fapt care soferul loganului a sunat la 112 serviciul de ambulata, dar victima nu avea rani si a chemat ambulata di motivul de spaima s-au frica avand doar cateva sgarieturi usuaore fapt pentru care a fost externat la 2 ore. In urma mi sa intocmit dosar penal cu drept de circulati cu dovada de condus.
Ma adresez pentru ca nu stiu ce se va intampls in urma acestui dosar penal m-ie teama de acest dosar pentru ca nu am fost implicat in acesta situatie nici o data
Va rog sa imi raspundeti cei care se pricep!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui pentru ce infractiune ti s-a intocmit dosar penal, daca este real ce ai spus eu nu vad sa fi comis vreo infractiune.
Parerea mea este ca fapta este numai contraventie, de asemenea va trebui sa-i repari masina.

| Ghostrider332 explică (pentru Ioandelasal):

Tata a facut-o ori cum ia funda asta!

1 răspuns: