| Maryoo a întrebat:

revin cu o intrebare... Vreau sa stiu e voie pe facebook sa pun poze imbracat intr-o uniforma a jandarmeriei? Eu sunt colectionar de unforme de politie si am facut recent o poza cu una. As dori sa o pun pe facebook. Este Legal?

Rog seriozitate! Dau funda celui care nu minte!

Răspuns Câştigător
| Bellatris a răspuns:

De ce nu ar fi? Nu am auzit pe nimeni sa ii fi fost dezactivat contul sau chestii mai grave pentru anumite poze.

In orice caz, daca vrei sa fii sigur si ai timp de citit, citeste regulamentul (in engleza) :

http://www.facebook.com/terms.php?ref=pf

15 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Te cred, dar din curiozitate as vrea, sa stiu, cate uniforme de... sau de... ai colectionat, zau, ti-am raspuns cu seriozitate! Si eu am foto pe facebook in uniforma si nu m-a interzis nimeni. Ai 18 ani?

| Intruder19 a răspuns:

Poti pune poze intr-o uniforma oficiala.Doar imaginile cu tenta rasiala sau pornografice sunt interzise pe facebook

Janina
| Janina a răspuns:

Este foarte legal.
din cate stiam numai poze nud nu ai voie

| MuñequitaLoka a răspuns:

Ai voie happy e legal

| nimicaici a răspuns:

Pai de ce nu? doar pentru asta e facebookul.atlii care isi pun poze facand sex.laughing nu are nimichappy

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Da, este absolut legal.
Este ilegal doar să publici poze cu conținut obscen/caracter pornografic.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosirea unei uniforme in situatii care pot aduce atingerea imaginii institutiei atrage dupa sine raspunderea penala.

Poti pune astfel de fotografii insa trebuie sa se incadreze la bun simt, sa nu decredibilizeze uniforma si institutia, sa nu prejudicieze imaginea acesteia.
De asemenea preventiv poti sa specifici ca nu faci parte din structurile jandarmeriei si ca unirormele sunt de colectie, in rest nu cred ca vor aparea alte probleme cat pozele respecta bunul simt.

| ionuutzuu a răspuns:

Poti sa pui si in pielea goala.

| Rush a răspuns:

Cum sa nu, legea nu are nimic de aface cu asta, poti pune linistst

| rolly3342 a răspuns:

Pedeapsa :tortura.pe loc repaus jandarm

| Marius151 a răspuns:

E legal atata timp cat nu furi personalitatea cuiva, instigi la violenta... De exemplu nu ai avea voie sa postezi o poza cu uniforma nazista, probabil ti-ar sterge poza(dar nu prea au timp ei pentru astea)
Nu ai voie sa pui poze referitoare la anchete de politie in desfasurare, ex: poze de la locul unei crime...
Dar cu uniforma ai voie.

| f1r3TiG3R a răspuns:

Ma ai voie normal ca doar e facebook pui pozele care te interpreteaza pa tine ai voie cu orice vrei tu numai sa nu pui xxx ca atunci iti inchide contul ok pe scurt da poti pune poza si chiar poti face un album cu ele ok Funda pls

| OanaAndreea16 a răspuns:

Pe facebook poti pune orice poza doresti, poate sa fie doar cu uniforma [ pe un umeras ] sau tu imbracat in ea. Nimeni nu-si asuma responsabilitatea fata de poza in afara de tine. ' Tu tai, tu spanzuri ' pe profilu` tau. Nimeni nu poate sa-ti stearga pozele. Exista multi utilizatori cu astfel de poze, si nu se intampla nimic.
Pui ceea ce-ti doresti, si ceea ce-ti place.

Funda? :-s

| anducool a răspuns:

Sigur ca poti. De ce nu?big grin

| izuka_2844 a răspuns:

Da