| MarioTGK a întrebat:

Salutare
Am o intrebare cu privire la drepturile profesorilor,
imi puteti da un link cu privire la confiscarea bunurilor personale sau mai bine zis daca este legala ditrugerea lor in orice conditii?

Răspuns Câştigător
| IonutH98 a răspuns:

Un profesor are dreptul de a confisca un bun care e interzis in regulamentul scolii dar nu are dreptul de al distruge astfel va trebui sa achite contravaloarea lui happy dar daca mi-ai spune ce ti s-a intamplat asi sti cum sa-ti spun mai bine happy

| MarioTGK explică (pentru IonutH98):

Pai ma jucam carti cu colegii mei, profesoara noastra nu era in clasa si a venit profesorul de la clasa de visavis si a strigat ca de ce facem galagie, noi am continuat sa jucam carti pentru ca noi nu scoteam nici un sunet, a venit la noi, ne-a luat cartile si le-a rupt, si tin sa mentionez ca nu erau carti cumparate din piata erau madison dealers care costa 50 de lei

| IonutH98 a răspuns (pentru MarioTGK):

Avand in vedere ca erau niste simple carti (nu era un telefon, tableta etc ceva mult mai valoros) si probabil ca in regulamentul de oridine interioara scrie ca nu aveti voie sa jucati carti (sau alte jcuri de noroc, cel putin asta spune la mine la liceu.) iar voi ati aratat indiferenta cand a intrat un profesor, cam sunteti voi de vina nu el happy

| IonutH98 a răspuns (pentru IonutH98):

In locul tau a-si tace din gura si a-si fi mai atent data viitoare, nu cred ca directorul/directoarea voastra ar fi incantata sa auda ca voi jucati carti in timpul unei ore(chiar daca nu era nici un profesor). Daca intra peste voi riscati mult mai mult decat sa ramaneti fara carti.

| MarioTGK explică (pentru IonutH98):

Pai le confisca, nu le rupe, sa vina parintii sa ia la cunostinta ce faceam si chestii, nu sa le rupa, si totusi, 50 de lei a costat un pachet de carti, dar ce fac eu arunc cu banii pe geam?

| IonutH98 a răspuns (pentru MarioTGK):

Pai la mine daca ne prindeau ca jucam carti ne scadea 3 puncte la purtare si probabil ne luam "vacanta" 3 zile laughing intelegete cu colegii puneti alti bani si luati un pachet nou pe care il tii acasa sau macar jucati in pauza sa nu va vada cinevawinking

| MarioTGK explică (pentru IonutH98):

Sincer sa fiu mi se pare mai corect sa scada 3 puncte la purtare si sa iei "vacanta" 3 zile decat sa ti le rupa. Ma rog voiam sa te intreb in ce liceu esti tu? Sava?

| IonutH98 a răspuns (pentru MarioTGK):

Unul din radauti jud Suceava happy

| IonutH98 a răspuns (pentru IonutH98):

Dar dc intrebi?

10 răspunsuri:
| MarioTGK explică:

Pai nu stiu...mi se pare ceva dur suspendare 3 zile pentru carti de joc..ma rog nu conteaza, oricum primesti funda

| IonutH98 a răspuns (pentru MarioTGK):

Ti-am spus, depinde de regulamentul liceului...