| almaz a întrebat:

Poate mașina sa fie înmatriculata pe numele meu, dar asigurarea sa fie făcută pe aceeași mașina dar pe numele tatălui meu? Eu fiind tânăr prețul este mult prea exagerat in schimb pe tata e mult mai ieftin. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, asigurarea se face pe numele proprietarului sau si a celui care are dreptul s-o foloseasca, daca este trecut pe certificatul de inmatriculare. Asa fiind poti sa-l treci pe tatal tau pe certificatul de inmatriculare si atunci poate incheia el asigurarea RCA.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asigurarea se face pe numele proprietarului masinii.