| Gbaca a întrebat:

Salutare tuturor, am un apartament pe care as dori sa l închiriez care o firma(PFA), aceasta are ca activitatea in domeniul înfrumusețare/ fitness ( nu stiu exact la ce cod caen se încadrează), chestia pe care as vrea sa o aflu este care ar fi cea mai ușoară forma de închidere, trebuie transformat apartamentul in spațiu comercial?! Mulțumesc anticipat tuturor si sper ca m-am făcut înțeles. ????

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu fitness nu o sa fie de acord ceilalti proprietari de apartamente din bloc si fara acordul lor nu se poate.
Daca este vorba de coafura, frizerie, unghii, etc atunci proprietarii probabil vor fi de acord si firma va instala aparatura de care are nevoie in apartament, nu este treaba ta s-o instalezi.

| Gbaca explică (pentru Ioandelasal):

Mai exact este vb de xbody, nu cred ca ar fi problema cu vecinii doar chestia cum am putea face actele pentru închiriere in asa fel sa fie cat mai usor

| Gbaca explică (pentru Ioandelasal):

Ca sa fiu cat mai exact m ar interesa care ar fi cea mai ușoară varianta de închiriere, mulțumesc anticipat!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gbaca):

Inchei un contract de inchiriere, pe internet gasesti modele si apoi il inregistrezi la ANAF.

| Gbaca explică (pentru Ioandelasal):

Sa înțeleg ca nu este necesar sa transform spațiul apartamentului in spatiu comercial pentru ca ei sa iti desfășoare activitatea acolo?! Multam

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gbaca):

Nu trebuie, tu le pui la dispozitie spatiul si ei pun in spatiu ce au nevoie.

| Gbaca explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru răspuns!????