| Clickallow a întrebat:

Vreau si eu sa ma lamureasca cineva cum e cu Politia Romana. Faci intai academia dupa facultatea? Posturi din Politie+ salarii. Cum ajungi al ele, etc. Vreau sa stiu cat mai multe.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea liceului, cu diploma de bacalaureat si daca indeplinesti conditiile cerute, vei sustine admitere la Academia de Politie si, daca reusesti sa intri si sa termini Academia vei deveni ofiter de politie. In functie de rezultatele din Academie si solicitarea ta vei fi repartizat la o unitate de politie din tara. Salariul este destul de bun, depinde de grad, functie si vechime.
Conditiile si admiterea le gasesti pe site-ul Academiei de Politie.

| Clickallow explică (pentru Ioandelasal):

Pai si facultatea?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Clickallow):

Facultatea de politie este in cadrul Academiei de Politie. Aceasta mai contine facultatea de pompieri si de arhivistica.
Intra tu pe site-ul Academiei de Politie si te lamuresti.