| teo530 a întrebat:

Săptămâna trecută s-a votat legea constituţiei, dar cum a rămas? Eu am înţeles că s-a legalizat căsătoria între bărbaţi. Se va relua referendumul?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu s-a legalizat, au băgat ei panica printre oameni ca dacă nu Votează România va fi acaparata de homosexuali, ca ne vor lua copiii. Serios acum, cum sa ne ia copiii? A cui e vina ca sunt abandonați in orfelinate? Și am mai văzut o comparație jalnica intr-un ziar, cică in alte tari au fost luați copiii unor familii de către stat pentru ca era suspiciune de violenta domestică. Pai in România sunt o grămada de copii abuzați, maltratați, înfometați și statul nici nu se gândește sa ii ia.

17 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a votat nici o lege a Constitutiei, referendumul nu a vost validat, nefiind indeplinit cvorumul de prezenta la vot.
Nici nu s-a legalizat casatoria homosexuala si nici nu se va relua referendumul.

| RAY a răspuns:

Eu am auzit ca in sfarsit pot avea haremul meu de virgine, dar am sunat-o pe dancila si mi-a spus ca nici ea nu a inteles intrebarea si ca nu a trecut nimic, desi totul ramane ca inainte =mergem inainte cu familia traditionala
https://www.facebook.com/....../photo.php

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu s-a votat nicio lege a constitutiei
Nu s-a legalizat nimic
Nu se va relua nimic.

Sper ca nu ai drept de vot

| teo530 explică (pentru suntserios):

Încă nu am vârsta necesară. Stai liniştit dacă aveam 18 ani eram mai informat să ştiu ce votez dar acum întreb aşa să nu mor prost.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da

| AFR81 a răspuns:

Stii care e treaba, nici eu nu sunt facut pentru matematica si din cauza ca nu sunt capabil sa o pricep, am lasat-o balta. La fel ar treubi sa faci si tu cu politica. Pentru ca asa e, suntem diferiti si avem diferite aptitudini. Si diferite lipsuri.

| teo530 explică (pentru AFR81):

Nu mă interesează politica dar să ştiu ce se întâmplă important în ţară şi asta e destul de important.

| anonim_4396 a răspuns (pentru teo530):

Concret psd ne-a furat iar ca mereu in ultimi 30 ani si au legalizat gay aia nenorociti si au interzis casatori normale ca sa scape dragnea de puscarie

| xerxes1 a răspuns:

Au voie doar daca sunt din PSD.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu s-a legalizat. de acum se pot căsători doar bărbați, e ilegală căsătoria bărbat-femeie.

| teo530 explică (pentru anonim_4396):

Cum dracu să fie ilegală căsătoria între un bărbat şi o femeie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru teo530):

Așa s-a votat nu mă întreba pe mine, eu am pus ștampila pe 'da' și nenorociții de la PSD au modificat cum au vrut ei

| teo530 explică (pentru anonim_4396):

Să-i ia dracu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru teo530):

Glumesc toti, normal ca nu s-a legalizat nimic, pentru ca nici nu a fost vorba despre vreo legalizare.

| gabicoo a răspuns (pentru teo530):

Stai linistit.
Omul a glumit.
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referendumul nu a fost valid deoarece nu s-a prezentat un procent de peste 30% din populația României, așa ca legea cu privire la căsătorie a rămas neschimbata, de pot căsători doar un bărbat și o femeie, referendumul nu va fi reluat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa se reia? Sa mai cheltuim inca o data pe atat? Da-le dracu de casatorii intre femei si barbati. Barbat-barbat la putere.