| gomgam a întrebat:

Voi ati vrea sa se legalizeze casatoriile intre persoane de acelasi sex?

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Da frate fiecare iubeste pe cine vrea cat despre cei care nu sunt de acord na romani de aia clasici sa zic asa.

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici vorba, parerea mea este ca nu sunt in regula asemenea casatorii.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Daca nu-i duce la un spital specializat, casatoriile intre homosexuali ar trebui reduse la contractul prenuptial. Ca daca se cearta, sa-si ia fiecare partea.
Tare mi-e teama ca daca maine ma indragostesc de o capra, sa cer, in numele Libertatii, dreprul sa ma casatoresc cu capra! Eventual sa pot infia (legal ) 2 iezi si 4 copii!

| Adry05 a răspuns:

Nu, in niciun caz. Sa faca ce vor in intimitatea lor, nu in public.

| whatevernvm a răspuns:

Normal, de ce nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. nu am nimic cu homosexualii, dar daca se iubesc asa de mult nu cred ca au nevoie de un act la primarie sa le dovedeasca acest lucru

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu ca as avea ceva cu ei, dar nu mi se pare normal ca niste persoane de acelasi sex sa se casatoreasca, mai ales in public, nu cred ca ar avea nevoie de acte ca sa se dovedeasca ca se plac si asa mai departe si chestii din astea.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Cu casatoriile nu vad problema. Daca se iubesc...atunci sa se ia, nu vad de ce mi-ar pasa de asta.
Cu adoptia...nu as fi de acord ca asemenea cupluri sa adopte.

| Amsm a răspuns:

Nici vorba. Mi-ar fi scarba sa ii vad pe strada.

| gomgam explică (pentru Amsm):

Gandeste-te putin! Sa zicem ca femeile si barbatii nu au voie sa se casatoreasca iar persoanele de acelasi sex da.Ar fi corect? Nu.

| Amsm a răspuns (pentru gomgam):

Ce vrei sa zici cu asta?

| gomgam explică (pentru Amsm):

Ca nu trebuie sa judecam si toti oamenii sunt egali

| Amsm a răspuns (pentru gomgam):

Mai fata, tu ai pus intrebarea, eu ti-am raspuns. Cu ce ii judec daca mi-e scarba de ei? II va judeca Dumnezeu pentru asta de n-o sa le mai trebuiasca.

| gomgam explică (pentru Amsm):

Cred că nu știi ce înseamnă a judeca.

| Amsm a răspuns (pentru gomgam):

Invata-ma tu, daca eu nu stiu.