| OctavianDanielMaria a întrebat:

A vorbit vreodata Jesus in Secret? Adica i-a invatat pe toti?

14 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da i-a invatat pe toti! Nu vorbea in ascuns ci in locuri publice ca sa auda toti!

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu nu sunt intr-o astfel de piele, eu cred in Dumnezeu!
Daca pe tine nu te intereseaza deloc de ce tot pui astfel de intrebari?

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Un ateu convins nu e interesat de religie si Dumnezeu... Se pare ca tu esti doar confuz, chiar daca nu recunosti sau nu vrei sa recunosti nici tie insuti! mai ai sanse sa fi mantuit!

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Isus ii iubea pe toti oamenii indiferent de ce natie era! Daca citesti biblia vei gasi ca a facut multe minuni printre pagani, adica cei care nu credeau in Dumnezeu. A vindecat bolnavi de boli nevindecabile atunci, ba chiar a inviat si morti printre pagani... Se ocupa mai mult de evrei pentru ca ei toti credeau in Dumnezeu de aceea era si poporul ales, dar predica in toata lumea...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A vorbit in public, a descoperit in ascuns.

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta ai inteles tu din pildele acelea? laughing Nu e nimic, cu timpul vei intelege mai mult! Cauta si vei afla! happy

Răspuns utilizator avertizat