| SHPP2win a întrebat:

Aceasta intrebare este in primul rand pentru atei! Fac parte dintr-o comunitate numita "Liber-cugetatori"! Scopul nostru este sa educam populatia romaniei, in legatura cu banii care le sunt efectiv furati de catre biserica! De asemenea luptam si pentru laicism. Ar fi cineva care nu face parte deja din aceasta comunitate, sa reprezinte sau sa ajute la promovarea cauzei?

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Noi dăm zeciuială ca familie pentru ca Creatorul nostru să se bucure că suntem recunocători că puterea noastră de a munci, abilitățile, talentele, oportunitățile pe care le avem, sunt un dar de la EL.
Uită-te în cărțile de top de dezvoltare personală, toate recomandă ca 10% din venituri să fie donate pentru că e un fel de lege că cei ce donează măcar 10% sunt mult mai prosperi financiar.
Vă binecuvântez echipa să nu mai cugetați așa de liber ci mai bine să cugetați și la Creatorul vostru, e cel mai împlinitor și eliberator subiect de cugetare!

| SHPP2win explică (pentru ania):

Presupun ca majoritatea acelor carti de dezvoltare personala, pe care le-ai citit chiar tu, sunt scrise de pastorii, popii, predicatorii sau chiar profetii propriei tale religii! Vreau sa intelegi pe langa asta, faptul ca noi nu ne importivim nici lui dumnezeu, nici lui Aladin, nici duhului sau. Noi ne impotrivim finantarii bisericilor din bani publici (bani din care se pot face multe alte lucruri folositoare comunitatii), dorim sa educam populatia in legatura cu adevaratele personalitati care au ajutat la crearea statului laic (printre care nu se afla vreo biserica), vrem sa aratam lumii ca abaterea de la traditii, nu este neaparat un lucru rau! As avea multe de spus, dar stiu ca o sa vina momentul in care o sa incepi sa te rogi sa fiu exorcizat... O viata cat mai plina de impliniri personale iti doresc!

| ania a răspuns:

Pentru Ionuț
Cine ți-a spus că ceea ce cred eu e putred?
În ce sens adevărata divinitate e în fiecare dintre noi?

| ania a răspuns (pentru ania):

Pentru Ionuț
După ce am citit cu atenție răspunsul tău am văzut că din răspunsul meu se putea înțelege că ți-aș dori să mori cât mai repede, Îmi pare rău de exprimarea nefericită, mă refeream că îți doresc să te întâlnești cât mai repede cu Dumnezeu, mult înainte de a muri.Scuze încă odată.

| RAY a răspuns:

Nu sunt furati de biserica omul da de buna voie la biserica banii, Romania e majoritar crestina deci unde e biserica? fiecare natie isi alege drumul romanii au ales drumul evului mediu mai un pic si ajungem in epoca de piatra, nu o sa schimbati nimic, romanul nu o sa se scimbe in veci

| SHPP2win explică (pentru RAY):

Dar taxele care sunt in mod "natural" trimise cultului pe care il sustii, nu se pun?

| Drimmero a răspuns:

Realizezi ca asta e propaganda penibila si doar unul ilegal de slab mental ar pune botul?

| SHPP2win explică (pentru Drimmero):

Din pacate, te contrazic! Majoritatea membrilor din comunitatea noastra, au studii superioare si un IQ suficient de mare sa inteleaga de ce luptam pentru aceste lucruri!

| Drimmero a răspuns (pentru SHPP2win):

Daca aveati iq-ul asa dezvoltat pe cat pretinzi tu aici, v-ati fi ocupat cu ceva mai serios,, sa va ocupati cu educatia din Romania, cu dezvoltarea culturii, promovarea literaturii, etc, asa dai dovada de prostie, sincer sa-ti zic, si sa-ti zic de ce... prin propaganda de fix 2 parale.

| T0T a răspuns:

Eu aș zice să îi educați și cu pupatul moaștelor.

Răspuns utilizator avertizat
| Nitroblast a răspuns:

Si... in afara de detergentul asta ieftin cu banii de la biserica pe care il promovati (nota: cand ati dat bani la Biserica? Aa, da, niciodata, era sa uit), ce mai "cugetati" asa, liber? Ca daca tot va numiti "Liberi cugetatori", sunt sigur ca ganditi tare mult toata ziua.

Vezi ca ai scris Romania cu r mic, ai inceput bine.

| SHPP2win explică (pentru Nitroblast):

Banii iti sunt furati pe cale legala! Un procent din taxele si impozitele tale, merg in mod direct catre biserica! Ce zici daca ai verifica de fapt cum sta toata treaba, dupa care vii si iti scoti capul dintre propriile picioare, aruncand cu argumente ceva mai cunoscute de tine! Si iti multumesc pentru intentia de a ma corecta!