| BlueRoses98 a întrebat:

Acum am nevoie de ajutor! Daca la teste ne-am invatat bine si colegul/colega de banca nu si-a invatat si zicebig grina-mi si mie la intrebarea 3! Se pune tot ca si copiala adica il las sa copieze?

4 răspunsuri:
| Trinitas a răspuns:

Nu, se pune ca munca in echipa.

| ShowTim3 a răspuns:

Da. daca ii dai foaia prea evident o sa faca spume si la tine si la colega
Asa a fost la mine si un coleg a dat pe numere si el era in fata mea si a tinut lucrarea sus, ca sa vad si eu, si profa a turbat la el nu la mine,bine ca nu ia pus nota mica.
Orcum de obicei e bine sa dai la colegi sa copieze, nu ii suport pe aia care nu iti dau! Sunt jegosi rau dupa parerea mea, decat odata am fost jegos si nu am lasat pe cineva sa copieze, la examene pentru admitere la liceu, era langa mine, puteam sa ii dau, era disperat (se vedea pe fata lui) dar nu am vrut sa ii dau, acolo era altceva fiecare pentru el, daca ii dadeam lui poate intra in locul meu la liceu (ala a ajuns la mama dracu a avut media 6 si ceva, da acum regret ca nu i-am dat, dar e mai bine asa daca ii dadeam si lua cu 2 puncte mai mult poate ajungea in locul meu la liceu )

| MenInShadow a răspuns:

Da, tot aia este, copiat. Dar, colegului sau colegei, spune-i ca daca il lasi, sa nu copieze la fel, sa nu isi dea seama profesoara ca ati copiat, doar daca este una d'aia care vrea definitia asa cum e in caiet, cuvant cu cuvant, doar atunci sa copiati la fel daca stiti sigur ca e binewinking
Copiatul se poate depista repede, multi profesori vad copii care copiaza, dar ii lasa in pace, deci ai grija la ce profesor copieziwinking

| getutageo a răspuns:

Mai mie nu mi se pare corect ea poate lau mai mult decat tine