| xerxes1 a întrebat:

Ar putea o fiinţă să creeze cele cincizeci de miliarde de galaxii, fiecare cu două sute de miliarde de stele şi apoi să se bucure de mirosul cărnii arzânde de capră?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns:

Nu.
Prin "creare" votbim deja de ceva imens.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Citind versetele ca un copil de clasa I-a e putin probabil sa intelegi. Trebuie aprofundata simbolistica.

| xerxes1 explică (pentru BogdantheDreamer):

Zeii Olimpului preferau, aceeiasi grasime.
Coincidenta?

"Din acestea să aducă prinos şi jertfă Domnului: grăsimea de pe măruntaie, toată grăsimea care acoperă intestinele,

15. Amândoi rărunchii, grăsimea de pe ei şi cea de pe şolduri, seul de pe ficat pe care-l va desprinde cu cel de pe rărunchi;

16. Şi să le ardă preotul pe jertfelnic; această ardere pe foc este mireasmă plăcută Domnului. Toată grăsimea este a Domnului."

Asa ca nu mai face pe inteligentul ca nu este cazul.

| xerxes1 explică (pentru xerxes1):

Am citit pe undeva ca doar acea grasime contine unele substante interesante.

| xerxes1 explică (pentru BogdantheDreamer):

Ai amutit?
Am observat ca te bagi in seama ca prostul la alte postari ale mele, iar aici ai ramas fara replica.

| blackshadow82640 a răspuns:

Ce naiba e asta...