| AlexutzaaaThaMicka a întrebat:

Buna!
As vrea sa va pun o intrebare: Voua nu vi se pare ciudat cum ca Dumnezeu a inceput sa ia foarta multa lume la el acolo sus? In ultima vreme, am tot auzit tot felul de accidente, in care oamenii mor! Si mie mi s-a intamplat asta joi, mi-a luat o persoana foarte draga mine!
Nu vi se pare ciudat?

13 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

''Si mie mi s-a intamplat asta joi''
Te-a luat doamne doamne la el?

laughing Sa fim seriosi... Oamenii se nasc si mor zilnic. Nu-i da si nu-i ia nimeni.

| William a răspuns:

Ai dreptate, pana acum nu mureau asa multi oameni. Termina ma cu prostiile, mereu au murit oameni doar ca nu stiai tu.

| Nolkyz a răspuns:

Cum sa zic... Oamenii oricum mor! Ca mor acum, ca mor altadata, ei tot mor. Nu e ceva iesit din comun... E cel mai normal lucru de pe planeta.

| RAY a răspuns:

Dumnezeu nu ea pe nimeni pentru ca nu exista

| milan9 a răspuns:

Îmi pare rău pentru experienţe de acest fel. Sunt invitabile. În faţa eternităţii şi a scopului real şi suprem al existenţei, astfel de experienţe trebuie privite doar cu,, detaşare,,!

Dumnezeu să o ierte! Roagă-te pentru aceste persoane dragi!

| Liviu a răspuns:

Pot spune ca sunt lasat rece unele chestii de genul,poate putin egoist.
Ok sa o luam... pe rand.
Cui iar pasa de as muri?
Rudeolor,parintilor si cam atat,nu?
Se va face vreun mare caz? ca vezi doamne o murit un om normal.
Nu,insa daca moare basescu,tariceanu,udrea,si alti 'cu care mai ma cunosc eu' o sa arate pe -nspe mii de posturi.
De acord au o functie au o reputatie.
Dar tot oameni sunt.
E cam ciudat,atata timp cat eu nu sunt implicat in mod direct in acele decesuri sau familia mea,putin imi pasa.
Poate putin ma doare,ca sunt oameni,adica... nu doresc moartea unui animal, nu ma bucur de moartea unui animal, dar la un om?
Imi cam displace ideea ca in o buna zi imi voi vedea parinti in pamant, mancati de viermi.
Sau eu voi fi in aceea situatie.
Insa asta e viata, deocamdata nu sa descoperit vreun remediu sa traim vesnic.
Insa evoluam de la zi la ziwinkingceea ce imi cam da sperante la ceva maret happy

| iurii75 a răspuns:

Este o minciună că Dumnezeu îi ia pe oameni, aceasta fiind cauza accidentelor...

| LeMousiqe a răspuns:

Asa e viata, dar alta data pune la categoria Religie.
Imi pare rau pentru cele intamplate!

| reihiuke a răspuns:

Cand o sa cunoatem legile si fenomenele Nasterii si ale Mortii, atunci vom putea sa ne dam cu parerea daca ni se pare normal sau nu si de ce moare cineva si ce se intampla cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soarta omului nu o putem decide noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.este scris ca nu toti vor fi lasati sa treaca prin vremurile grele ce urmeaza.si de mila celor putini alesi va scurta cumva acele timpuri pentru ca aceia sa nu se piarda.

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

"este scris"... Si se duce liberul arbitru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sulfurica? te-a impiedicat cineva in alegerile tale? ESTE scris.citeste si urmeaza cine vrea cine nu, nu e obligat.