| UnBaiatPeNumesergiu a întrebat:

Buna TPU am nevoie de toate sarbatorile cu data fixa... funda celui care mi le zice pe toate!

Răspuns Câştigător
| roxanagabriella a răspuns:

1 ian+tăierea împrehur şi Sf. Vasile cel Mare, 6Ian Boboteaza, 7 ian-Soborul Sf. Ioan Botezătorul, 30 ian Sf. Trei Ierarhi, 2 feb Întâmpinarea Domnului, 9 Martie-Sf. 40 de Mucenici, 25 martie-Bunavestire, 23 aprilie-Sf.Gheorghe, 21 mai Sf. Constantin şi Elena, 24 iunie-Naşterea Sf. Ioan Botezătorul, 29 iunie-Sf. Ap. Petru şi Pavel, 20 iulie-Sf. Ilie, 6 august, schimbarea la faţă a Domnului, 15 aug-adormirea Maicii Domnului, Tăierea Capului Sfântului Ioan Botezătorul, 8 sept-nalterea Maicii Domnului, 14 sept-Înălţarea Sf. Cruci, 14 oct-Sf. Cuvioasă Parascheva, 26 oct Sf.Mc. Dimitrie Izvorâtorul de Mir, 27 octSf. Cuv. Dimitrie cel Nou, 8 noiembie-Sf. Srhangheli Mihail şi Gavriil, 21 noiembrie-intrarea în Biserică a Maicii Domnului, 30 nov-Sf. Ap. Andrei, 6 dec.-Sf. Nicolae, 12 dec-Sf. Spiridon al Trimitundei, 25 dec-Naşterea Domnului, 26 dec-a 2 zi de Crăciun, Soborul Maicii Domnului, Cuv. Nicodim de la Tismana, 27dec a 3a zi de Crăciun, Sf. Ştefan.

Corect? Corecthappy

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru roxanagabriella):

Lol,le-ai scrislaughing
Bravo.

| roxanagabriella a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

tongue am zis să fiu amabilălaughing
fundă?tongue

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru roxanagabriella):

Ma asteptam sa nu raspunda nimeni, pe bune.laughing
Uite pe cineva care isi da silintalaughing

| roxanagabriella a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Ei haide... ideea e alta: ţi-a fost de folos, sau ai cerut asta aşa...ca să te amuzi?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| UnBaiatPeNumesergiu explică:

@roxanagabriella multumesc mi-a folosit la o tema!

| roxanagabriella a răspuns (pentru UnBaiatPeNumesergiu):

Super. Mulţumesc şi eu pentru fundiţăbig grin