| Monyyyyy a întrebat:

Bunica mea a murit acum ceva vreme dar nu înțeleg de ce simt o durere in suflet.Ea nu ma plăcea deloc deși eu o ajutam foarte mult doar pe fratele meu (iubea bărbații). Faza e ca la spital ma striga pe mine și noaptea.Asa au zis asistentele.Dar repet nu mi-o arătat afecțiune niciodată și nici la inima nu ma avea stiu sigur asta.Dar nu înțeleg de ce eu simt o durere pentru ca nici eu nu m-am atasat așa din moment ce vedeam ca iubește pe cine nu merita.Ce părere aveți?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Te iubea, era un om de moda veche, care iubea pe cel care o ajuta, era discreta in aratarea sentimentelor, iar pe fratele tau il alinta doar. Oamenii acum sunt superficiali, dau importanta manifestarilor exterioare, asa ca e greu sa intelegi generatia ei.

| mentholinks a răspuns:

Cred ca esti confuza. Mai tare te doare ca nu te-a iubit si nici nu va mai avea ocazia sa o faca. Simti un regret din cauza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ești ortodoxa ar fi bine sa te duci la un preot sa te spovedești să îi spui aceste stări.asa vei avea liniște.nu prea putem noi da explicații despre aceste fenomene. Dumnezeu sa o ierte

| 6684464 a răspuns:

Daca spui ca o ajuta-i foarte mult este normal sa se fi atasat de tine(macar inconstient), iar comportamentul ei contrariu sentimentelor are un motiv personal(poate fi de la gelozie, invidie, dezamagire; toate 3 sau numai unul care a marcat-o consecinta fiind comportamentul fata de tine).

| gratargratar a răspuns:

Ca simti durere sau nu, suntem datori sa ne rugam pentru cei adormiti din neamul nostru. Poti spune seara de seara in felul urmator:

"Pomeneste Doamne suftele adormitilor robilor tai, toate rudeniile mele dupa duh si dupa trup, si le daruieste lor pacea Ta, iertandu-le toate gresalele cele de voie si cele fara de voie".