| LisaJulie a întrebat:

Bună TPU! Într-o vedenie ortodoxa din 1905 numita,, Marșul Distrugatorului " Lucifer le spunea dracilor ca își vor instala pe pamant imperiul lor la sfârșitul lumii! Oare cu noi ce vor face? Ce se va intampla cu omenirea? A citit careva vedenia?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mergi la pocăiții pauliniei o să auzi duminecă de duminecă vedenii de vedenii. Lucifer este pe pământ de demult. Așa e diavolul, el stă tot timpul pe alături, dă târcoale și așteaptă oportunitatea. Așa că dacă te bazezi pe vedenii, te mănâncă gaia și mama supărării.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"3 Să ştii că în zilele din urmă vor fi vremuri grele. 2 Căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroşi, trufaşi, hulitori, neascultători de părinţi, nemulţumitori, fără evlavie, 3 fără dragoste firească, neînduplecaţi, clevetitori, neînfrânaţi, neîmblânziţi, neiubitori de bine, 4 vânzători, obraznici, îngâmfaţi; iubitori mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu, 5 având doar o formă de evlavie, dar tăgăduindu-i puterea. Depărtează-te de oamenii aceştia." - 2 Timotei 3

Se întâmplă deja. Doar privește în lume.

| Drake21 a răspuns:

Da si un mare Parinte Grec o spus ca noi il vom vedea pe Antihrist el nu, sunt oameni cu daruri, m ai sunt oamenii de cristal, indigo, stelari, curcubeu, tot cu puteri