| WeakCats a întrebat:

L-am visat pe Dumnezeu, eram la o petrecere si a căzut o cortină. În spatele ei era Dumnezeu sau pSfânta Maria, nu mai țin minte deoarece s-a întâmplat de mult. Doar ca eu țin minte ca avea degetele încrucișate și că avea o biblie în mână. Avea si acea aură aurie în jurul capului. Stiti oare ce înseamnă asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi avem tot felul de vise, unele vin de la dumnezeu, altele nu. dar asta nu inseamna ca tu nu poti fi un fiu al lui dumnezeu, tot ce trebuie sa faci este sa il lasi pe tatal plin de dragoste sa vina in viata ta, printr-o rugaciune simpla catre hristos, ''Doamne isuse am pacatuit impotriva ta, a vrut sa fac totul asa cum vreau eu, te rog sa ma ierti pentru faptul ca te-am respins pana acum, cred ca moartea ta pe cruce a platit datoria pacatului meu, cred ca tu esti fiul lui dumnezeu, si te primesc pe tine ca mantuitor personal si ca domn al vietii mele, imi predau viata tie''
din acest moment duhul sfant vine sa locuiasca in tine, numele tau este scris in cartea vietii mielului, si nu vei mai fi despartit niciodata de dragostea, iubirea, caldura, grija tatalui ceresc

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa mori tu?

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iti recomand sa te lasi de droguri pana nu este prea tarziu.

| WeakCats explică (pentru xerxes1):

6 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Daca erai musulman il visai pe Muhammad, daca erai hindus il visai pe Krishna, fiind crestin nu ai avut de ales.
Te intelegem.

| Mclaren12 a răspuns:

Înseamnă fără îndoială că ești un îndoctrinat creștin. Altceva n-are ce să însemne.

| WeakCats explică:

Si era intr-o probă roșie!