| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, în anul 1238, Papa Grigore al nouălea denunță Sfântă Lumină de la Ierusalim ( spune că că este o minciună, că ea - Sfântă Lumină nu există cu adevărat ) și interzice clerului Romano- catolic să mai participe la ceremonia coborârii Sfintei Lumini.
Este adevărat?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Așa cum a spus userul de mai sus, la Ierusalim. La Rafah, de exemplu, degeaba te-ai duce.

| everything29 a răspuns:

1238 pana in 2024 e ceva timp. De vrei adevarul mergi la Ierusalim.