| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Tot îmi este dor de o persoană decedată? Știți vreun remediu!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Îndreaptă-ți atenția către Acela care poate să învie pe cei dragi, și El te va putea ajuta.

15 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Roagă-te pentru ea!

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Timpul e cel mai bun remediu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distragerea atenției și a gândurilor către alte activități sau persoane.

| MrNuggets a răspuns:

Tabla ouija

| fllu07 a răspuns (pentru MrNuggets):

Spiritismul și încercarea de a lua legătura cu demonii este un lucru foarte periculos.

| MrNuggets a răspuns (pentru fllu07):

Nu exista spiritism și demoni, am scris la mișto

| fllu07 a răspuns (pentru MrNuggets):

Chiar crezi ca nu exista, sau și asta ai scris la mișto?

| MrNuggets a răspuns (pentru fllu07):

Păi nu am văzut sau auzit vreodată de chestii de genul

| fllu07 a răspuns (pentru MrNuggets):

Nici vântul nu-l vezi. Dar știi ca exista. Ești convins. Cum e posibil?
În Isus Cristos crezi?

| MrNuggets a răspuns (pentru fllu07):

Câți ani ai?

| fllu07 a răspuns (pentru MrNuggets):

Ce importanță are?

| MrNuggets a răspuns (pentru fllu07):

Nu pari a avea mai mult de 13 ani

| fllu07 a răspuns (pentru MrNuggets):

laughing
De ce crezi asta? Ți se pare pueril exemplul cu vântul? O fi, dar este foarte adevărat. De unde știi ca exista vânt dacă nu îl vezi? De unde știi ca ai creier dacă nu îl vezi? De unde știi ca radioul funcționează, ca nu ii vezi undele radio? Deci cade din start raționamentul conform căruia credem doar ce vedem. Cat despre vârstă mea, aparențele înșală.

| MrNuggets a răspuns (pentru fllu07):

Nu are rost să mă obosesc cu argumente pe care nu le înțelegi

| fllu07 a răspuns (pentru MrNuggets):

Ce argumente? Nu ai oferit niciunul. laughing
Ai tras doar concluzia, (bazată pe nu știu ce) ca am treișpe ani. Deci? Despre ce argumente vorbim?