| Drami a întrebat:

Buna ziua TPU!

Sunt bolnav si am mers la o manastire. Dupa ce m-am rugat in fata unei icoane am simtit ca cineva m-a tras de par.In spatele meu nu mai era nimeni.
Nu stiu cum sa interpretez acest semn.

Ma puteti ajuta?

#Funda

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca te-ai intors precum ai si mers, tot bolnav, tot cu aceleasi ginduri, tot acelasi om, a fost doar o senzatie, fie data de autosugestie, fie daca ai parul mai lung, cine stie cum ti s-o fi prins de haina sau de ceva.
Orice experienta paranormala trebuie judecata dupa cum apare schimbarea in interior. Daca te face mai bun, sau macar sa doresti a fi mai bun, daca te constientizeaza de anumite greseli pe care le faci, daca simti si mai apoi in situatii concrete de viata vezi ca ceva in interiorul tau s-a schimbat in bine, atunci e o experienta autentica, poti spune ca Dumnezeu a fost acolo si te-a "atins"

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ca te-a tras putin de par nu e o mare problema. Daca ti-ar fi tras si o palma te puteai ingrijora.

| danay72 a răspuns:

Nu înseamnă nimic. Se poate sa îți fi agățat parul poate de geaca și sa simți ca te trage cineva de par. Azi Dumnezeu nu mai face vindecări. Matei7:21-23.Dar legat de sănătate, Dumnezeu te poate ajuta sa reziști sa faci fata la problema care o ai.

| cristi202 a răspuns (pentru danay72):

"Azi Dumnezeu nu mai face vindecări". Chiar asa? De unde stii asta? Daca ar fi asa, eu trebuia sa fiu mort de vreo 19 ani. Dar traiesc tocmai pentru ca acum 19 ani am avut parte de o vindecare pe care nici eu ca credincios nu mai speram sa o vad.

| danay72 a răspuns (pentru cristi202):

Nu eu spun asta, ci Isus. Matei7:21-23.

| Holiday a răspuns:

Erau ultimele urme de ratiune.
Daca ar fi putut si vorbi ti-ar fi spus: "Ba, esti prost, chiar crezi ca daca lingi scandurile alea te faci bine?!?"

| AC4S4 a răspuns:

Se poate sa-ti fi imaginat, sau chiar sa fi fost cineva si te-a tras de par apoi a fugit.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Dca esti chel asta intr-adevar este o minune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la manastire si roaga-te la lemne ca o sa te vindeci cu siguranta.

Răspuns utilizator avertizat