| William a întrebat:

Cand Cain l-a omorat pe Abel, Dumnezeu l-a izgonit de unde era el, si Cain a zis ca oricine il va vedea il va omora. Atunci Dumnezeu a hotarat un semn ca oricine il vede pe Cain sa nu il omoare. Care este acel semn?

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Si te astepti sa fie un prezicator printre noi care sa desluseasca una dintre multele enigme ale bibliei nu? ...cauta in continuare

| William explică (pentru Apache):

Sincer da, ma asteptam. O sa caut in continuare ca nu am alteceva de facut.

| Apache a răspuns (pentru William):

Sa spunem ca toata povestea asta are un sambure de adevar...
Te-ai gandit ca poate acel semn nu este unul fizic?

| Anonymus314 a răspuns:

Nu cred ca era un semn vizibil, cred ca oamenii daca voiau sa-l omoare se razgandeau imediat sau ceva de genul sau nici nu se gandeau la asta, ma rog...

| Anonymus314 a răspuns:

Eva a mai nascut dupa aceea multi copii.

| Anonymus314 a răspuns:

Se mentioneaza varsta in biblie? nu, +oamenii traiau mai mult atunci.

| Anonymus314 a răspuns:

Iti meriti nickul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai citeste ce a hotarat Dumnezeu daca cineva v-a omora pe cain.de cate ori va fi razbunat acesta.probabil nimeni nu -si asuma raspunderea unei fapte reprobabile in numele a sapte opt generatii de dupa el si sa ajunga un blestem pentru cateva neamuri asa cum a ajuns arie sau iuda.

| merliahlia a răspuns:

Dumnezeu pune si acum semn pe copiii Lui, dar nu un semn vizibil.Cand un om vrea sa se razbune pe un alt om, omul acela este condus de diavolul.Semnul pe care il pune Dumnezeu pe om ii pentru ai spune diavolului sa nu se atinga de el deoarece este copilul Lui.
Am spus cam incurcat da daca vrei sa afli mai mult trimite-mi un mesaj privat si iti voi raspunde

| William explică (pentru merliahlia):

Nu e incurcat, am inteles.

| merliahlia a răspuns:

Ma bucurhappy