| anonim_4396 a întrebat:

Cand sa ma culc acum doua zile, tot simteam cum vine acea stare in care ma decorporalizez.
Eu o impiedic sa vina, nu stiu de ce, dar ma simt violat cand ma las purtat de acea stare, ca si cum ceva imi provoaca acea stare.
Pe langa aceste simturi personale, biblia zice ca visele-s de la diavol si clar starea aia de decorporalizare nu e buna.
Tot simteam ca vine starea aia si luptandu-ma cu ea,am cazut usor in ale mele ganduri.
Nu dormeam si imi stiam pozitia corpului,ma gandeam la ale mele si aveam o imagine in fata,exact ca un tablou, de care nu eram constient.
Stau eu vreo 2 minute vazand imaginea{dar ia aminte ca nu dormeam} si vedeam o imagine cu un copil care ma privea si cand am zis "ia sa ma ridic eu sa-mi fac rugaciunea ca poate scap de starile astea",ba nu m-am putut scula pana nu s-a miscat tabloul ala si pac cum am vrut sa ma scol, am mai stat 3 secunde si am vazut cum copilul care ma privea insistent a fugit spre dreapta si apoi m-am sculat sa ma inchin.Credeti ca a fost un demon? Cum scap de aceste vizite?

13 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Salut!
Si eu am avut 4 stari de decorporalizare in acum cateva luni. Si eu m-am luptat sa nu ma las purtat de ele, caci eram speriat, asa ceva nu se intampla mereu si e normal sa te sperii. Era ca si cum corpul e paralizat, dar esti constient, te relaxezi, corpul iti vibreaza oarecum si te afunzi in pat. Prima data am simtit ceva in genul ca ma strange cineva de gat sau ma bruscheaza. A doua oara, tot in noaptea aceea a fost mai bland. Apoi dupa un timp, iar s-a intamplat. Dupa ce s-a intamplat asta, am visat ca ma uitam la cer si vedeam lumini care se "luptau" intre ele, era foarte interesant, chiar te capta lupta aceea. Era ceva deosebit.
Nu prea stiu cum sa scapi, probabil "vizitele" astea se produc din cauza stresului sau a unor ganduri care iti sunt inradacinate in minte. Eu am scapat de ele. Adevarul e ca sunt cam infricosatoare. Acum cand vorbesc de ele nu mai par asa, dar cand experimentezi, chiar te sperie.
Incearca sa iti rezolvi problemele, sa ai o gandire curata, sa fi mai liber, si vei vedea daca se rezolva. Sper ca am fost de folos. O zi faina!

| doctorandus a răspuns:

Dumitale iti trebuie tratament psihiatric.

| iurii75 a răspuns:

* biblia zice ca visele-s de la diavol si clar starea aia de decorporalizare nu e buna.* rolling on the floor
Eşti bine?

Răspuns utilizator avertizat
| amuzanta a răspuns:

Deci cel mai importat e sa te rogi cu credinta la Dumezeu! roaga-l as te scape de chinuri. daca nu te va scapa inseamna ca te va supune unu test! roaga-te ca un credincios infocat! crede in EL

| alecsaLexy a răspuns:

Du-te la un psiholog/psihiatru.Te va ajuta.
Demonii nu vin asa pur si simplu(de fapt, nici nu e dovedit ca exista, dar hai sa spunem ca ipotetic ar putea exista).
Pentru a contacta un demon trebuie deschis un portal de legatura intre lumea lui si a ta.Acesta poate fi deschis prin anumite modalitati(spiritism, si altele). Daca tu nu ai avut nimic deaface cu aceste practici nu ar avea ce sa caute un demon la tine(poate doar in cazul in care ai tu niste puteri speciale din nastere sau a locuit cineva in casa ta care a practicat anumite forme de magie).

Daca mai stai cu cineva intreaba-l/-o daca a avut o astfel de experienta.
Cheama un preot/medium sau ceva, dar nu cred ca are sens.

Ai doar o imaginatie bogata.Scrie o carte, apoi du-te la medic.

| Rotaru_Cristian_1969 a răspuns:

Am patit si eu acelasi lucru, cand aveam 17 ani m-a parasit iubita am suferit mult la scoala nu. ma mai duceam eram in depresie profunda ma gandeam doar sa mor atata eram apasat foarte tare imi aduc aminte ca m-am pus sa dorm cu mainile pe piept si nu voiam sa ma mai trezesc