| AvalohAlyn a întrebat:

Cand si cum a avut loc potopul din Biblie? Oare a fost real?

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică:

Ca tigrii verzi din Atlantic? Cu siguranta NUlaughing)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Crezi ce vrei...

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Tu pe unde iti faci vanatoarea, lupule?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Am patit

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

A fost real, a avut loc acum 4000 ani

| sublime89 a răspuns:

Potopul e un mit, si nimic mai mult. Nu exista nicio dovada care sa sustina un Pamant acoperit complet de ape acum cateva milenii.

| Dorugar a răspuns:

Tinand cont de faptul ca jmecheria este o forma deghizata a prostiei, inteleg ca vrei sa spui ca lupii sunt mai prosti ca tigrii, nu?

| Dorugar a răspuns:

Evident ca ti-ai rupt cateva coaste daca nu ai cap ca sa-l poti rupe si pe asta

| NGheorghe a răspuns:

Una dintre ipotezele stiintifice si neprezentate prin public este aceea ca potopul ar fi fost un transport galactic de H²O si alte animale agvatice.

Mie mi se pare ca este cam multa apă pe Terra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cand"... n-a avut loc.
"Oare a fost real?"... nu.
"cum"... nu are importanta avand in vedere ca acel eveniment nu a fost real.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google "Potopul din Biblie"
Lectura placuta.
Ai de citit pentru urmatorii 50 de ani.