| EmaS a întrebat:

Cand ti-ai plecat ultima data genunchii inaintea lui Dumnezeu, si i-ai cerut iertare pentru greselile tale?

Răspuns Câştigător
| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Nu, zic asta cu capul plecat. Chiar nu m-am gandit la asta si chiar imi pare rau acum. Stiu doar sa ma rog, nu sa-I multumesc sau sa-I cer iertare.
Ma simt egoista. Sper ca de acum să fac şi asta.

33 răspunsuri:
| EmaS explică:

Fanaticdupatine
Pai despre mine stiu cand mi-am plecat genunchii ultima data, dar nu stiam daca si altii au mai facut acest gest, sau poate faceam apel la rugaciune!

| FucktheSystem a răspuns:

Nu am făcut-o, nu o fac și nici nu o voi face.
Am suficient respect de sine încât să nu îngenunchez în fața nimănui.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Acum un an!

| cristi202 a răspuns:

Ieri seara. (Acum e 6 dimineata, deci e "normal" inca sa nu am nevoie de iertarea Lui - inca nu am facut nimic azi)

| Angel0 a răspuns:

Si pe tine ce te freaca grija? Te crezi cumva mai deosebita?

| Dumnezău a răspuns:

Anul trecut, cam in preajma Craciunului, din cauza unei curve proaste.Pana cand mi-am dat seama ca nu te ajuta Dumnezeu, nu in chestii sentimentale, in nimic.De-atunci sunt agnostic.Pace!

| Gizăz a răspuns:

Obligat-forțat de mamaia în clasa a III-a după ce i-am spart capul învățătoarei cu globul pământesc că mi-a tras o palmă deoarece nu am vrut să șterg tabla pentru că nu era rândul meu. laughing True story.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Pai nu sunt atat de pacatoasa ca tine!

| Polaris a răspuns:

Când mă gândesc ce copil prost obişnuiam să fiu acum câţiva ani...

| Minks a răspuns:

Cand eram asa de beat la o nunta si m-am impiedicat de o femeie in varsta. Am cazut in genunchi, in fata babei. Semana cu Dumnezeu, jur! True story.

| GodBlessYou a răspuns:

Cand o sa fac greseli poate sa sa-mi cer iertare(sau nu).

| Necrophagist a răspuns:

Cand eram mic, dupa aia n-am mai indraznit

| Infernia a răspuns:

Du-te fata mea cu Dumnezeul tau de aici. Exagerezi.

| FollowTheLight a răspuns:

Cei care dau raspunsuri, credeti-ma, ma speriati de-a dreptul! Atat de pacatoasa a ajuns sa fie lumea? Chiar nu va mai pasa, ca acolo sus e cineva care va priveste? Chiar nu va mai pasa, ca la judecata de apoi, diavolul va veni, si va pune aceste cuvinte pe care voi acum le rostiti impotriva voastra!
Nu am nimic personal cu nimeni, vreau doar sa va zic un singur lucru:
Rusine sa va fie!
Si Ema, ar trebui sa ne rugam, si sane cerem iertare Domnului cat mai des, numai el, NUMAI el ne poate scapa de...pericolele si capcanele acestei lumi! Si nu ma intereseaza cati ma vor ataca dupa asta!
Faceti ce vreti fratilor, e treaba voastra!

| FollowTheLight a răspuns:

@ViezurE Poate.Stiu ca persoanele ca tine nu cred in Dumnezeu, nici nu am ce sa va judec e alegerea voastra, dar in subconstientul vostru in satan credeti ba chiar va place."
Şi dacă ar exista judecata de apoi aş vrea să merg la satan.Acolo e mai cald"
Opaaaa, daca credeti in satan, fara sa vreti acceptati ca exista si un Dumnezeu acolo sus. Opaaaa, care e fanaticul?

| Nordic a răspuns:

Azi, pentru ca nu am reusit sa fac ceva important si asta pentru pacatele mele. Ce e drpet nu m-am pus in genunchi. Dar in drum spre casa ceream iertare in gand.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Da` tu?

| ViezurE a răspuns:

@DrivemeToyou
Deja eşti fanatică.Nu există dumnezeu, nici satan, nici alte zeităţi.Astea v-au fost băgate în cap de bătrâni.Şi dacă ar exista judecata de apoi aş vrea să merg la satan.Acolo e mai cald cool.

| ViezurE a răspuns:

@DriveMeToYou
Am zis "dacă" chioaro.Nu cred nici în bărbos nici în cornos.

| Nymphetamine a răspuns:

Idem @Violeta199! A fost prima si ultima data.

| kRedhead a răspuns:

Dacă mă crezi, niciodată.
Am fost o singură dată la împărtăşit când eram mică şi am scuipat vinul. True story.
Atât ^^.

| PetreConstanta a răspuns:

In fiecare zi pentru greseselile mele si a celor apropiati mie

| PinguinuL a răspuns:

Niciodata,dumnezeu e o minciuna.

| Rush a răspuns:

Acum 3 ore, vorbesc serios.

| MademoiselleV a răspuns:

Aş vrea să o fac la sfârşitul fiecărei zile, dar uneori sunt prea obosită sau pur şi simplu îmi spun: "O las pe mâine seară", deşi ştiu că e greşit. Totuşi, noi uităm de Dumnezeu, dar ce bine că El nu ne uită niciodată!

| luana1 a răspuns:

E o chestiune personala.Te ajuta cu ceva daca iti spun cand am facut asta ultima oara? Tu ai impresia ca ceilalti sunt atat de indiferenti si rai incat nu te poti abtine sa n-o faci pe moralista punand astfel de intrebari.

| Chris a răspuns:

Mie deja mi se pare ca e inceput de fanatism...

| RemovislavKebabovic a răspuns:

Niciodata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa te rezumi la tine "Cand mi-am plecat ultima data genunchii inaintea lui Dumnezeu, si i-am cerut iertare pentru greselile mele? asta doar in cazul in care sunt constienta de ceea ce fac!"
Daca e sa ne luam dupa biblie, Dz. stie deja! de ce te mai intereseaza si pe tine?