| anonim_4396 a întrebat:

Care au fost cei doisprezece apostoli ai lui Isus Hristos?

Răspuns Câştigător
| Lykan a răspuns:

Au fost Petru,Andrei,Toma,Ioan Teologul,Iacob(fiul lui Zevedeu),Iacob(fiul lui Alfeu),Simon Zilotul, Iuda(fratele lui Iacob), Bartolomeu, Filip, Matei si Matia

7 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

De ce intrebi? Tu stii care au fost laughing

| CryChristiAN a răspuns:

Cei 12 apostoli ai Domnului Iisus Hristos au fost: Simon Petru(care detine si cheia de la Poarta Raiului), apostolul Andrei,Apostolul Ioan, Apostolul Iuda, Apostolul Iacob, Apostolul Simon(Zilotul), Apostolul Filip, Apostolul Bartolomeu, Apostolul Matia si Apostolul Matei.Mai tarziu, in faptele apostolilor, Saul (prigonitorul crestinilor) va deveni tot un discipol al lui Hristos pentru a -L marturisi in fata lumii si pentru a duce lumea spre mantuire.

Răspuns utilizator avertizat