| Stefanescu_Darvari_Magdalena_1948 a întrebat:

Care este Ingerul meu pazitor?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde scrie in biblie de asa ceva?

| sierra1 a răspuns:

Dacă anul nașterii tale e 1948 ca in numele de user, atunci ingerul tău e Casa de pensii

| SilentRain a răspuns:

Dragnea

| Mircea08 a răspuns:

TU!
Esti pe cont propriu in ce priveste soarta sufletului tau. Vei primi sfaturi toata viata de la tot felul de oameni, dar cel mai bun sfat este cel al lui Iisus Hristos. El este singurul invatator al crestinilor si daca nu vei citi si intelege PERFECT Evanghelia, vei pune toata viata intrebari si-ti vor raspunde tot felul de "priceputi " in domeniu, unul mai destept decat altul, si nu vei intelege nimic, iar in final vei plati bani la preot sa-ti rezolve problema desi preotul nu si-o poate rezolva nici pe a lui

| Irinel15123532 a răspuns:

La nastere, fiecare primim un inger pazitor, dar oricum, biblia ne spune ca Dumnezeu ingrijeste de noi, El ne iubeste si ne poarta mereu de grija, este interesat de tot ceea ce se intampla in viata noastra, nimic nu este lipsit de importanta pentru Dumnezeu. El ingrijeste de noi mereu si ne iubeste si asteapta sa ne intoarcem la El, doreste o relatie personala cu noi.

| RAY a răspuns (pentru Irinel15123532):

Unde scrie in biblie asa ceva?

| 6684464 a răspuns:

Da chiar, unde scrie in Biblie ca avem fiecare ingeri pazitori?hee hee

| Saiko10 a răspuns:

Pai nu se stie care este ingerul pazitor.