| Bosoiu_Doina_1918 a întrebat:

Cum aflu care este îngerul meu pazitor?

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E mai impoortant sa fii sigur cine e Mantuitorul tau, cel care te duce in rai decat ingerul pazitor.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este impsoibil sa afli, fiindca nu a venit nici un mort de pe lumea cealalta sane spuna acest lucru, dar preotii si lumea crestina spun ca ingerii sunt persoane din familie (parinti sau frati morti, ori bunici ori strabunici), care sunt alaturi de tine tot timpul, nu doar cand dormi.

| EestiSodalane a răspuns:

Nu o sa aflii decat dupa ce mori și nu ai cum sa aflii mai repede. Nici nu e nevoie sa aflii.

| Constantin9704 a răspuns:

Nu are relevanță. Încearcă să afli prin citirea Bibliei cine este Isus Hristos - Domnul Domnilor!