| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil sa ne vedem ingerul pazitor? :-)

27 răspunsuri:
| William a răspuns:

Da, cand mori. Se poate si in timp ce traiesti dar e foarte greu sa ajungi sa fii vrednic sa vezi un inger al Domnului.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu. happy

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă este real şi vizibil (ca îngerul meu), da, îl poţi şi vedea.

Există oameni frumoşi, buni şi curaţi, asemenea unor îngeri (fireşte, din poveşti).

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Daca bei mult sau consumi droguri da e posibil dar treaz si normal la cap nu dau nici o sansa

| sublime89 a răspuns:

Da, e posibil sa-l vezi cu ochii mintii, adica doar in imaginatia ta.

| M25M a răspuns:

Nu.

| Lizzu a răspuns:

Nu cred...
In conditiile in care ingerii exista,unii oameni sustin ca ei iau forma umana sau pot fi unele persoane intalnite la un moment dat in drumul vietii care ne ajuta si apoi dispar.

Dar nu vad cum o energie s-ar putea materializa ca si om...

--Altii care se ocupa cu terapiile cu ingeri spun ca da, poti lua legatura cu toti ingerii,arhanghelii, serafimii, toate categoriile de ingeri, trebuie doar sa te concentrezi sa chemi pe nume un inger, parca asa era "procedura".

Poti primi mesaje de la ei in vise sau pur si simplu ca si ganduri pe care nu le recunosti ca fiind ale tale.

Acum s-ar putea ca toate sa fie simple inselatorii asa cum se obisnuieste.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cand incepi sa vezi ingeri pazitori, unicorni roz, sau alte chestii dubioase, inseamna ca s-a defectat creierul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, al meu nu se arata, doar doarme cand ma ranesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îngerul pe care îl avem de la Sfântul Botez are mare putere. De aceea, când vă rugaţi acasă, după ce aţi terminat rugăciunile, să faceţi şi câteva închinăciuni la îngerul pe care îl aveţi de la Botez şi să ziceţi aşa: "Sfinte Îngere, păzitorul vieţii mele, roagă-te lui Hristos, Dumnezeu, pentru mine păcătosul sau păcătoasa!".

| BlackSulphur a răspuns:

Este posibil sa ne vedem coada? Nu, pentru ca nu exista asa ceva.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Cum ar putea cineva sa-si vada subconstientul?

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Depinde mult de ce ai fumat inainte.

| Ironicnαme a răspuns:

Da, îţi vezi mama în fiecare zi, nu?

| MissDevilish666 a răspuns:

✰ Doar dacă suferi de schizofrenie sau alte boli mintale.

| anedreaeaaa a răspuns:

Da poate sa fi fost si asta, dar poate sa fi fost si cel rau.In Biblie se zice ca poate aparea si sub forma unei... unui inger de lumina sau ceva de genu.

| Boss_Ionut_1999 a răspuns:

Pai da si nu. Daca la-i vazut intr-un vis sau chiar in realitate sunt sanse 80% ca cela sa fi fost un mare drac.

| anonim_4396 explică (pentru Boss_Ionut_1999):

Am vazut un ingeras care era maniat pe ceva intunecat, o umbra neagra...sa nu mai vorbesc cum ma simteam in acel moment cand am vazut toate astea

| Boss_Ionut_1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu baga inseama ce ai vazut probabil a fost un drac care vrea sa te aduca pe cale cea gresita

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii cum arata un inger? Ingerii nu sunt descrisi ( fizic) in Biblie.

| anonim_4396 explică (pentru Boss_Ionut_1999):

Sincer nu stiu ce sa zic, dar eu cred ca acel inger m-a salvat de acel rau pentru ca dc nu vedeam asta eram dispus sa fac ceva rau.Ma gandesc ca Domnul Dumnezeu a vrut sa imi deschida ochii sa imi arate ce se intampla. Dupa ce am vazut am spus rugaciunea "Tatal nostru" si mi-am iesit din acea stare :-)

| anonim_4396 explică (pentru Boss_Ionut_1999):

Am inteles ce trebuie sa fac

| Boss_Ionut_1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

E clar a fost un drac laughing

| ParisulTau a răspuns:

Nu cred ca este posibil asa ceva. Insa ingerul nostru pazitor poate fi oricine are grija de noi si ne vrea binele.Cel mai bun inger este mama noastra happy