| Genesis2014 a întrebat:

Care este logica,raționamentul,moralul,la asemenea ordine directe date de YAHWE,de a ucide o comunitate intreagă ( copii,batrani,femei, barbati, ) cu exceptia pruncilor de parte femeiască care nu au cunoscut impreunarea cu un bărbat?
BIBLIA DESCRIE AMANUNȚIT ACESTE ABOMINAȚII : http://www.trilulilu.ro/......si-nelegiu
Vă puteti inchipuii ce,,viață"i-a fost sortită acelor,, prunci de parte femeiască ce nu au cunoscut impreunarea cu un bărbat"?
Aceasta sa fie inteligenta infinita a lui Dumnezeu?

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu cred ce spui tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte interesant ceea ce ai prezentat...

| Genesis2014 explică (pentru anonim_4396):

Si asta nu-i totul. Mitologia biblică este full, de asemenea aberatii si irationalitati!

| Scarbo a răspuns:

Perfectiunea morala mai bine spus, imperfectiunea morala este data de mila si iubire.

| Kabuto79 a răspuns (pentru Scarbo):

Foarte adevarat!