| EmaS a întrebat:

Cati dintre voi doriti sa aveti un comportament cu adevarat exemplar, sa fiti modele pentru cei din jur?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Toti dorim putini reusim. @lolozaurus trebuie batut in cuie precum Isus, asta e soarta celor unici.laughing

32 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Eu...nu. De ce aș încerca să fiu altcineva și să mă comport diferit doar ca unii să mă considere exemplu?

Răspuns utilizator avertizat
| chelstone a răspuns:

Tu nu crezi ca lumea s-a saturat de modele?! Eu nu vreau sa fiu model pentru nimeni, eu vreau sa-mi traiesc viata asa cum imi place, si vreau ca si ceilalti sa-si faca viata dupa bunul lor plac. Fiecare isi croieste singur drum prin viata, daca te iei dupa modele risti sa fii un plagiat si mai mult decat atat risti sa-ti pierzi viata si trairile naturale. Asa ca fiecare trebuie sa faca ce simte, ce vrea si ce gandeste cu viata sa, nu am modele si nici nu vreau sa fiu modele, mie imi place viata neconventionala, urasc sabloanele. Pentru mine viata nu-i un joc gen super eroul Hercule si cele 10 nivele pe care trebuie sa le indeplinesti.

| EmaS explică (pentru chelstone):

Este bine sa avem modele de viata atata timp cat ne influenteaza viata in mod pozitiv. Eu sunt recunoscatoare pentru ca am avut modele de viata particulara si profesionala.

| Dumnezău a răspuns:

Eu sunt Iisus pe acest Pamant, toti ar trebui sa ma urmati, dar din pacate, doar ce primesc sfanta lumina a influentei mele benefice, ma accepta drept model.Nu vreau sa am un comportament exemplar pentru majoritatea existenta, e prea scelerata, nu vreau asemenea oameni ca aghiotanti.Cand majoritatea va accepta idealisti ca mine, atunci voi dori si eu sa fiu un exemplu, pana atunci, nu, multumesc.

| Katherine20 a răspuns (pentru Dumnezău):

Sall! tu nu esti Isus! tongue Isus in primul rand nu ar avea TPU, apoi nu cred ca ar batjocorii numele Domnului cum o faci tu! tu nu esti un model de urmat mai ales dupa cum vorbesti! tu nu esti ideal revina cu picioarele pe pamant!

| Paulla a răspuns:

Eu sunt un exemplu negativ, cel puţin în viziunea majorităţii.

| barbattttt a răspuns:

Eu, eu incerc in fiecare clipa sa fiu un exemplu pentru alti, incercand ca caracterul meu sa reflecte caracterul Domnului meu Isus Hristos si astfel oameni sa vada Dragostea lui Dumnezeu.
Harul sa fie cu toti cei ce iubesc pe Domnul nostru Isus Hristos in curatie.Amin

| harciog a răspuns:

Nu-mi impun nimic in directia asta.Nu fac si nu spun decit ce simt in momentul ala chiar daca-mi dau seama ca ar fi o imbecilitate, tot ii dau drumul pentru ca asa am gindit, iar daca altora li se pare placut sau neplacut ceea ce fac ii priveste.

| IMC90 a răspuns:

Eu sunt un fel de Chuck Norris
Sa spui ca IMC este model pentru ceilalti e pleonasm

| kamykaze88 a răspuns:

De ce sa fii model pentru cei din jur? prefer sa fiu model pentru mine. atunci poti sa devi model pentru cei din jur

| EmaS explică (pentru kamykaze88):

Chiar daca nu ne dam seama este vorba despre puterea exemplului personal.Copiii copiaza ce vad la parinti.

| Malphas a răspuns:

Modelul meu este SATANA! La randul meu sunt un model pentru ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi cu cat esti mai golan sau mai "smecher" cu atat esti un model mai "bun" din pacate. Eu nu reprezint un asemenea model.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu vreau să fiu model, că nu-mi place să mi se facă poze.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi el "retardat" dar macar este foarte bine informat in acest domeniu. Numele domeniului este Religie nu Lb. si Literatura Romana.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu vreau, pentru ca nu vreau sa dau lumina mea spirituala la nimeni. O tin pentru familia mea. Restul n-au decat sa moara prosti, pe intuneric...

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Waw! Nu te stiam atat de egoist.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Trezeste-te, ridica-te
Incet respira
Du-te la munca
Munceste 12 ore
Transpira
E o lume senila
Prea plina
De oameni ca tine
Care ar face orice
Pentru putere pai
Atunci tregeti de fiare.
Mi se pare mie
Sau chiar seamana
A comedie?
Cand totul e lipsit
De oricefel de strategie
Ca-n puscarie
Nimic nu ma mai sperie
Si mor, am dintii stransi
Privirea rece, pentru ca
Aveti sufletul gol
Nu mai exista sentimente
Si doar false zambete
Si cantece
Nu mai exista oameni
Si doar dialovii in pantece
Nu exista regrete
Decat pietenatii analfabete
Nu mai exista cornete
Decat-n perete,
Lunete si baionete
Prea mici intr-o lume mare
Suntem, prea multe vrem
Si nu putem sa avem
Degeaba ne ferim
Cu mana intinsa tot cersim
Ce vad, ce simt
Tot ce ating
Ma umple de venin
Si ma doboara ac un robinet
Luat in dinti in plin

Refren: 2x
Privesc in urma mea
Vad oameni razand
Lacrimiele sunt parca
Spulberate de vant
Cand plang, ma rog
La Dumnezeu mereu
Si-L intrebare: `Oare nu
Vezi ce vad si eu?`

Traieste daca poti
Lipsit de sperante
E riscant ca o ruleta ruseasca
Jucata cu sase gloante
Mi se taie respiratia
Incep sa obosesc
Sa va vorbesc despre ce vad
In jurul meu, mai bine orbesc
Diferentele sociale, materiale
Creeaza antipatie
Nu-i nici macar
Un pas in viata
De la extaz la alcoolie
Ne pirdem intr-un ocean
Plin de rechini, si fierbem
Oricum in lupta noastra
Cu destinul pierdem
Iti intre in oase teama
Si fara sa-ti dai seama
Devii, la fel ca ceilati
Oameni fara suflet, inca vii
Calcati in picioare
Ca niste animale, frumosul
Si transformati totul in ploaie
Declansand atatea razboaie
Se intuneca totul
Vine potopul, dar nu ma asperie
Am vazut atatea razboiea,
Victime, 11 septembrie
Inchid ochii, ni-mi curg lacrimi
Ce-ar mai fi de spus
Cand tot noi, oameni fara suflet
L-am crucificat pe Iisus

Ooohhh + my God

Refren till end►
Privesc in urma mea
Vad oameni razand
Lacrimiele sunt parca
Spulberate de vant
Cand plang, ma rog
La Dumnezeu mereu
Si-L intrebare: `Oare nu
Vezi ce vad sï eu?`

Versuri de la: http://www.versuri.ro/

| ateuNEGATIV a răspuns:

Ema ce ma faci? iar tu cu intrebarile astea ce exemplu e dumnezeu in vechiul testament? de urmat? ma duc sa violez virgine sa ma insor cu ele, sami omor vecini ca nu sunt de acelasi religie trebuie sa ma sinucid ca onfensez pe dumnezeu stai sami amintesc ce spune biblia nu asculta de femeie ca te duce in ispita asa ca te ucid

| ateuNEGATIV a răspuns:

Tu esti un model de urmat ema?

| EmaS explică (pentru ateuNEGATIV):

Ma straduiesc sa fiu, nu inseamna ca si reusesc acest lucru suta la suta.

| RaduMD a răspuns:

Eu!
Aţi întrebat cine doreşte. Nu cine a reuşit, da?

| Maui a răspuns:

Ma bine sa fim toti diferiti, dar cu acelasi suflet bun.

| EmaS explică (pentru Maui):

Suntem asemanatori si totusi atat de diferiti! Foarte frumos ai spus, important este sa avem frumusetea interioara.

| Maui a răspuns (pentru EmaS):

Am putea fi multi asa, dar vorba lui Hombre, toti doresc dar putini reusesc, fiindca sunt multi egoisti si/sau lasi.

| EmaS explică (pentru Maui):

Daca vrei cu adevarat, poti.Chiar daca nu reusesti suta la suta, dar totusi reusesti sa faci ceva imbunatatiri.

| Broadway a răspuns:

Pentru a fi un exemplu pentru ceilalti, in primul rand trebuie sa fii un exemplu pentru tine.Probabil multi isi doresc, insa putini reusesc.

| RummyOficial a răspuns:

N-as vrea neaparat sa fiu eu dar as dori ca macar marea majoritate a oamenilor sa se comporte frumos.