| Kramerwalt a întrebat:

Ce credeti am mai putea noi sa privim rasaritul si sa ne bucuram de apus daca Dumnezeu nu ar exista? Am mai avea noi oare puterea sa ne tinem pe picioare fara ajutorul lui?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Noi stam in picioare prin puterea tariei Lui.Si daca mai suntem in viata este mila si indurarea Lui.

10 răspunsuri:
| Toluk19 a răspuns:

Esti impotriva Lui Dumnezeu? Esti un nimic vei muri ca si cum nu ai existat!
Cum isi bat joc oamenii de Dumnezeu!

| RAY a răspuns (pentru Toluk19):

Toluk19 trebuie sasi iubesti vrasmasul pacatosule

| RAY a răspuns:

Ce credeti am mai putea noi sa privim rasaritul si sa ne bucuram de apus daca Dumnezeu nu ar exista?
mutate in antarctica acolo nu vezi nici ca rasare nici ca apune, acolo dumnezeul tau nu e da acea bucurie ce drama
Am mai avea noi oare puterea sa ne tinem pe picioare fara ajutorul lui
tu inca crezi ca dumnezeu te tine pe pamant?
gravitatia te tine nu vreun zeu daca nu crezi de ce nu te arunci de la etajul 9 sa vezi

| 1Mihai1 a răspuns:

Nu, n-ar mai avea niciun farmec, nicio atracţie.

| i86e2 a răspuns:

Eu personal mă pot bucura de răsărit, de apus, de stele, de Lună, de Soare, de copaci, de tot. Nu-mi trebuie vreun zeu pentru a mă bucura de toate astea. Chiar am o bănuială că, credința în D-zeu ar scădea din sentimentul de exaltare pe care-l simt când văd Universul în toată splendoarea lui.

După cum zicea Einstein: "Sunt un necredincios profund religios."

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu,caci Dumnezeu ne-a creat, suntem creatii ale lui Dumnzeu, la fel ca si plantele si animalele.Noi suntem muritori si trecatori, avem inceput si sfarsit pe cand Dumnezeu este vesnic, nu are inceput si nici sfarsit si a creat lumea din nimic, deci este Atotuternic

| ddanaraluca a răspuns:

Nu,desigur ca nu.
El conduce totul, si datorita Lui suntem ceea suntem.El are mila de noi, si ne da putere in fiecare zi, dar fara ajutorul Lui nu putem nimic

| Mn0 a răspuns:

Hai ma sa fim seriosi.....deseneaza la intamplare pe foaie(gen big bang:)) ), gandindute in alta parte si zi-mi daca obtii asa ceva

http://3.bp.blogspot.com/......872%29.jpg

| Kramerwalt explică (pentru Mn0):

Intrebarea da de inteles ca eu sunt nedumerit nu? Crede-ma prietene stiu ca fara Domnul nu voi mai apuca nici ziua de maine, nu voi apuca nici urmatoarea secunda, vreau doar sa vad si ce cred ceialti.

| Mn0 a răspuns (pentru Kramerwalt):

Nu,pe tine te stiu si nu ma refeream la tine...dar vreau ca ceilalti sa priceapa ca un asa peisaj nu se poate obtine din pura intamplare