| mastadont a întrebat:

Ce credeți, Iisus era gagicar sau a murit virgin?
Biblia tot vorbește de cât de mare și tare era el, cum făcea tot felul de minuni cică, însă de ce nu se menționează nimic despre viața lui sexuală?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Mai degraba era bisexual. Crezi ca degeaba umbla cu o prostituat.a si 12 handralai imbracati in rochii?!

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Pe Cel ce n/a cunoscut nici un păcat (Iisus ) El (Tatăl ) L/a facut păcat pentru noi(a fost de acod sa poarte El vinovăția noastră) pentru ca noi sa fim ( considerați) neprihanirea lui Dumnezeu. 2 Gorinteni 5/21

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Nu stiu, dar ma intreb daca practica BDSM.

| CostinAlamariu a răspuns:

Am dat report. Sper sa-si faca treaba mozii

| CIaudiu a răspuns:

Pai cum, si-o tragea cu Magdalena la greu, de-asta era prezenta la toate evenimentele lui importante. Cica Magdalena ar fi fost prostítuata si na, de-asta nu a fost prezentat amorul lor ca cine stie cum se interpreta aventura dintre fiul lui Dumnezeu si o prostítuata.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns (pentru CIaudiu):

Mai degraba era bisexual. Crezi ca degeaba umbla cu o prostituat.a si 12 handralai imbracati in rochii?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A murit virgin. Nu exista nicio consemnare ca Nazarineanul ar fi avut o relatie cu cineva, doar într-o apocrifa.
Nu se mentioneaza nici copilaria lui dar altminteri viata lui sexuala.
Iar o apocrifa, doua nu schimba cu nimic imaginea Lui din ansamblu.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

De ce să se menționeze, vrei să te masturbezi citind din Biblie? Ai fetișuri ciudate rău.

| mastadont explică (pentru SmaraldAlbastru):

Nu crezi că o parte atât de importantă din viața unui om ar fi trebuit măcar menționată? Că doar iisus a fost om și a avut sentimente. Și hormoni, ca orice adolescent.
De ce aduci vorba de m asturbare? Căutai material nou și ai intrat în categoria greșită?