| iwannabefree a întrebat:

Ce inseamna atunci cand visezi cu o persoana deja decedata? Eu de exemplu am visat ca (cu bunica mea) era trupul ei mort intins si in tocul unei usi trupul ei viu, adica erau 2 persoane. Am mai visat de multe ori cu ea, dar in fiecare vis am stiut ca e decedata si ma speriam si intr-un vis cand mi-a aparut m-am speriat si a disparut. Si o verisoara de-a mea a visat ca bunica noastra ii spunea prin intermediul unei prietene de a ei ca ii este dor de noi si ca este bine acolo unde este. Vreau raspuns si explicatii la aceste vise. happy Funda!:*

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

Iti lipseste si iti este dor de ea, esti ingrijorat de cum se simte ''acolo'', e ceva normal sa o visezi daca iti este draga.

''Toti te iubesc cand te afli la 2 metri sub pamant''
J. Lennon.

3 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu este bine sa interpretam visele.

| ThePoet a răspuns:

Nu e chiar asa cum spune ala de peste mine. Intrebarea e in ce parte a noptii/somnului ai visat asta? Pentru ca are sansa sa fie un vis premonitor. Se zice in orice caz ca daca visezi cu morti nu e de rau ci, dimpotriva de bine.

| dragos9234 a răspuns:

Nu inseamna nimic, scoate-ti prostiile din cap.