| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Ce motiv ar avea Dumnezeu să creeze lumea?

P. S: nu va feriti de intrebare.

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu a creat lumea, pentru placerea Lui.La fel cum un tata pamantesc se bucura de fiul sau, tot asa se bucura si Dumnezeu de noi. Apocalipsa 4:11,, Vrednic esti tu Doamne sa primesti slava, cinstea si puterea caci Tu ai facut toate lucrurile si prin voia Ta stau in fiinta.,,

| XxXBlackVampireXxX explică:

P.S: argumentul cum ca se plictisea nu ma satisface.

| XxXBlackVampireXxX explică:

@Ema si ceilalti crestini, astept sa ma lamuriti.

| XxXBlackVampireXxX explică:

@niNNu
Nu.

@OvidiuOchelaristu
Se vede cat il iubesti pe Dumnezeu spund,, ce dracu''.

| Trinitas a răspuns:

Din greasala, a varsat vodka sfanta. Nu te-a invatat @NoChanceForUs?

| DorelSudoru a răspuns:

Si el plictisit daac a plecat dracu...il inteleg

| Polaris a răspuns:

L-a obligat nevastă-sa.

| BubblesDoubleS a răspuns:

"Se poate ca rolul nostru pe această planetă să nu fie slăvirea lui Dumnezeu, ci crearea lui."

| Necrophagist a răspuns:

El fiind iubire, iubirea nu poate exista fara ceva pe care sa iubeasca

| Necrophagist a răspuns:

@tsevaoth: stiu stiu, e orgoliul proriu contra orgoliului lor, josnica satisfactie dar satisfactie

| tsevaoth a răspuns:

Necrophagist punct atins dar degeaba, ai aruncat o perla la porci.

| SandraMikyZu a răspuns:

Nu stiu de ce nu il intrebi? de unde sa stim noi asta cert este ca e o intrebare buna dar nu cred ca este imposibil s a gasim macar o idee asa cum la multe enigme au gasit raspunsul... cerceteaza si poate afliwinking daca afli o banuiala imi zici si mie? plz

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Plictiseala tata, cand mori de plictiseala faci multe nasoale laughing

| FollowTheLight a răspuns:

Pentru oameni.Pentru ca ne iubeste.De aia.Altfel posibil am fi trait in iad alaturi de stii tu cine.

| Alysée a răspuns:

Ar fi fost egoist daca n-ar fi facut-o.

| Cosminovici18 a răspuns:

Pai deja a creat-o!

| Malphas a răspuns:

Se plictisea?

| totGumã a răspuns:

Grea-ntrebare!

| totGumã a răspuns:

Par saracul, era asa de singur incat nu avea ce sa faca si a creat lumea, na!

| niNNu a răspuns:

Esti sigur ca el a creat-o?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu ar fi creeat niciodata omul, ori a fost prost ori nu a existat niciodata.

| snowyyy a răspuns:

Pai parintii nostri de ce ne-au facut pe noi? Sa le fim alaturi, sa ne iubeasca si sa aiba grija de noi si sa nu mai fie nici ei singuri.

| OvidiuOchelaristu a răspuns:

Dar care-i faza cu avatul tau? esti iubitoare de dumnezeu ca mine sau ce dracu? laughing)