| LoveToHate a întrebat:

Ce parere aveti despre Cavalerii templieri?

Nu vreau sa-mi spuneti ce sunt sau ce au facut, stiu deja. Vreau parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| casablanca40 a răspuns:

Au pradat, au jefuit tarile necrestine folosind ca pretex "mantuirea". Datorita faptului ca au fost torturati, marturiile lor cu privire la credinta in alt zeu sunt ambigue si nu trebuie crezute ca fiind absolute.

4 răspunsuri:
| Dorugar a răspuns:

Cavalerii templieri au platit cu viata faptul ca au fost primi bancheri, si faptul ca fiind initiati intr-ale crestinismului au stiut ca Isus Christos este tot una cu Lucifer, doar ca Isus este Christos pentru "oile smerite" adica turma proasta, si este Lucifer pentru elitele initiate ale bisericii!

| Pufuletica98 a răspuns:

Erau cavaleri curajosi si crestini care aparau credinta il Iisus fiul lui Dumnezeu. Daca m-as fi nascut in 1300 asi fi intrat in ordinul lor cu orice pret! De ce credeti ca erau rai? Ce au facut?

Răspuns utilizator avertizat