| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre Evangheliile lui Iisus Hristos din Noul Testament?(vorbesc strict de cele 4 Evanghelii nu si altceva)
Le-ati citit? Ce impresie v-au lasat?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Le recitesc mereu.Sunt cele mai importante scireri care s-au scris vreodată pe Tera despre cea mai importantă persoană care s-a născut vreodată pe pământ-Creatorul întrupat al univesului, cel ce iubește infinit pe orice om.

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Evanghelie= veste buna; atunci cand te rogi vorbesti tu cu Dumnezeu, iar cand citesti din Sfanta Scriptura iti vorbeste Dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat