| RAY a întrebat:

Ce rost are sa ne pierdem timpul prin a dovedi ce nu exista? nu e mai logic sa dovedesti ceea ce exista cand afirmi ceva?

11 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Normal ca este mai logic, sa dovedesti ce este real. Multe pesoane spun ca "am vazut", "am auzit", "am simtit", "eu stiu adevarul", tot felul de chestii, dar nici ei nu stiu daca este cu adevarat real.

| Teffan a răspuns:

E mai logic sa nu pierzi timpul cu porcarii de genul.
Cu putina ISTORIE(nu contrafacuta) si judecata, stii SIGUR ca zeul evreiesc este inexistent si toate celelalte argumente slabe si lipsite de valoare aduse impotriva ta,sunt degeaba.
La un moment dat,foarte multi oameni isi vor da seama de minciunile cu care au fost infestati.
din ce in ce mai multi oameni se trezesc pe zi ce trece si isi dau seama de mizeria crestinismului,iudaismului,islamului(care sunt toate aceleasi).
Multi oameni se reintorc la origini,in fiecare zi, descatusati de toate aceste ineptii ale lumii moderne.
Mai intai se produce scaparea din lanturile crestinismului care te-a indobitocit de la nastere apoi ajungi la ateism.
din ateism, se paveaza o cale mult mai nobila, si ajungi sa vezi ca si aceasta doctrina este o mizerie artificiala creata de lumea moderna, in scopul de a ne subjuga materialist si de a nu cunoaste spiritualitate.Cei mai multi degenerati sunt ori crestini ori atei.

| RAY explică (pentru Teffan):

Ateismul a fost inaintea religilor si nu este i inventie moderna nici o doctrina, mai dovedeste ceea ce afirmi

| Teffan a răspuns (pentru RAY):

Zau? Chiar a fost inaintea religiilor?
Eu zic sa ma studiezi.

| RAY explică (pentru Teffan):

Omule tu nici nu stii ce e ateismul dar ai afirmat multe despre el., ai o minte inchisa, limitata si imi pierd timpul cu tine

| Teffan a răspuns (pentru RAY):

Sigur,sigur.Ateismul,lipsa credintei in orice fel de zeu.
Si ce?
Asta nu ma impiedica sa afirm ca sunteti in majoritate niste materialisti si niste modern science worshippers,pentru ca ateismul duce inspre asta.

Sunteti niste slujitori ai oamenilor de stiinta si ai lui Albert Einstein.Ei sunt dumnezeii vostri.
Sa-mi spui tu mie ca niste oameni cu ideal,scop,spiritualitate autentica si valori,se imbata in fiecare sambata,se comporta ca niste bigoti si cocalari infecti.

Pe partea cealalta,a "intelectualitatii",se gasesc atati ignoranti atei care promoveaza cultural marxismul si sunt promotorii unei false stiinte,menite sa imdobitoceasca populatia.
Ca si crestinismul,de altfel.

N-ai habar cate asemanari sunt intre voi si crestinii.dar tu o arzi cel mai mult in definitii,nelasand loc "mentalitatii" specifice ateismului.

Si pentru informatia ta,oamenii la origine NU au fost atei.
din cele mai vechi timpuri, inca de la APARITIA noastra pe Pamant, omul a avut, pe langa altele, un caracter spriritual.Erau conectati cu spirite hermafrodite, care mai apoi s-au dezvoltat, prin conceptia umana, in Zei.Acesti Zei din religiile politeiste sunt in fapt, spiritele originale, antropomorfizate.
de cand suntem, am avut o legatura spirituala, si inca o avem adanc inradacinata in genele fiecarei rase.Fiecare rasa cu spiritualitatea ei.Tot ce face doctrina ateista si cea crestina este de a ne ascunde aceasta parte din noi,de a o blura,de a o ingropa si mai adanc in noi insine, ca sa nu cumva sa fie revitalizata. Odata cu revitalizarea acesteia, putem pune in pericol planul diabolic intentat de niste diabolici.
Pe parcursul anilor, ateismul a luat viata, datorita civilizatiei.Este o doctrina a civilizatiei.Omul barbar, in comuniune cu natura, nu cunoaste astemenea mizerie.deoarece Natura este divinitate, in Natura gasim spiritele, in Natura salasluiesc Zeii.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Cum dovedesti ceea ce s-a facut existent din nimic?

| RAY explică (pentru r3r3r3r3r3r3):

Cum dovedesti ceea ce s-a facut existent din nimic?
cine a spus ca s-a creat ceva din nimic?

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru RAY):

Hai, nu din nimic ci dintr-un atom - asa cum spune teoria.

Răspuns utilizator avertizat