| jdhjfdsvj a întrebat:

Ce rugaciuni exista sa ma obisnuiesc cu singuratatea si sa-mi placa sa fiu singur?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Iar psihiatrii considera ca ce spui tu se numeste delir mistic.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Ai schimbat textul, inainte era faza cu lui Dumnezeu ii displace sa ai o persoana draga.

| danay72 a răspuns:

Lui Dumnezeu îi poți spune din suflet tot ceea ce tu simți. El te ascultă, dar am fost creați cu capacitatea de a ne bucura de cei din jur, nu de a fii singuri.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cu siguranta pe undeva prin univers exista un suflet pereche care te asteapta.
Trebuie doar sa stii exact ce cauti.
Ce scrii tu acum este doar reactia unui egou ranit care te domina.
Cat despre diavoli, te asigur ca sunt doar inchipuirile tale sau alte altora.
Pot fi asa de reale acele inchipuiri incat se pot chiar materializa.
Totul este energie pana la urma.
Ai grija ce crezi, ca s-ar putea sa se intample.

| ionutandrei2003 a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine.