| Mariana_Mannymar_1956 a întrebat:

Ce semnificatie are visul in care te cerți cu soțul decedat?

11 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ca invie din morti si va luat la cearta din vina facturilor

| DeyCj a răspuns:

Visele nu au semnificații, sunt doar rezultatul acțiunilor subconștientului transpuse în conștient, și asta provine de la mulți factori psihici, și sunt individuale.
Cei ce caută răspunsuri în interpretarea viselor lor nu fac nimic altceva decât să accepte voluntar un punct de vedere ce poate fi eronat sau real și să acționeze involuntar în consecință. Deci cel mai bine e să rămână vis, pentru ca interpretarea lui să nu-ți afecteze viața, așa cum au pățit-o toți cei la care li s-a interpretat de cineva un vis.

| Donsavas a răspuns:

Visele sunt doar niste reprezentări ale minții umane.

| SG1995 a răspuns:

Probabil ca il banuiai ca iti pune coarne.

| xerxes1 a răspuns:

Daca aveati obiceiul sa va certati si cand era in viata, inseamna ca va lipseste cearta.

| Nilsson a răspuns:

Visele ne dau detalii despre subconstientul nostru, poate inca de mai gandesti la el sau ai anumite regrete fata de trecut si iti pare rau ca mai aveati unele disensiuni.

| Romanul86 a răspuns:

Când visezi morți trebuie să le faci pomeni, sau parastase așa spune Acatistul celor Adormiți.

| LOVW a răspuns:

Visele se nasc din mulțimea grijilor ( Ecleziastul 5:2-3 )
Deci nu este nevoie de o tâlcuire, fiindcă ele apar din cauza propriilor griji. Unele vise nu fac sens, nu trebuie să cauți o interpretare la orice vis. Prorocul Isaia spunea că visele pot fi și dorințe ( Isaia 29:8 ).
Există și vise provenite de la Dumnezeu dar aici nu este cazul tău.

| NGheorghe a răspuns (pentru LOVW):

Dar de ce te iei de eclesiast sau Isaia? Ia-te de alții unde visele erau profeții și venea deșteptul de le interpreta!

| LOVW a răspuns (pentru NGheorghe):

Da, în Cartea Daniel împăratul Nebucadneţar a avut un vis de la Dumnezeu pe care Daniel i l-a interpretat dar visul care ni l-a prezentat Mariana nu-l putem numi venit de la Dumnezeu.

| xerxes1 a răspuns (pentru LOVW):

Asa zic sectantii dar nu este adevarat.