| Superior a întrebat:

Ce trebuie facut pentru. a ajunge in rai?
Ce se intampla daca mor nespovedit?
Pot fi iertat pentru. malahie?
HELP

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Sa citești cu atenție Biblia și sa aplici cele învățate. Un studiu atent al Bibliei te va ajuta chiar sa poți face ca slăbiciunile tale sa devina puncte forte.

| T0T a răspuns:

Sex, mult sex.

| Mayhem666 a răspuns:

E ok, stai linistit, oricum o sa ajungi in iad laughing
See ya there! laughing

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

OMG, mi-a facut ziua comentariul asta laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Ma bucur ca ti-a placut laughing

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu exista niciun Rai sau Iad.
Nu mai crede tot ce auzi la biserica.
Si nu te mai mastur ba asa mult ca te devitalizezi.
Cauta-ti o prietena, dar nu una batuta in cap care tine posturile, ca nu ai facut nimic.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Intrebarea asta cu Pot fi iertat pentru malahie? este absolut gluma zilei pentru mine si chiar una haioasa. OMG alexgamer daca mai te joci mult si crezi tot ce vezi, citesti ori esti pacalit vei ajunge la nebuni. Daca esti tanar de 2 ori pe saptamana e bine sa elimini malahia din tine dar daca esti cu o fata sa incerci mai des de doua ori

| MeForeverAlone a răspuns:

Măi Alex, fii băiat deștept ca noi toți și nu mai crede toate prostiile. Toate chestiile astea cu spovedanii, lumânări, pupat de morți și de icoane sunt abureli la fel ca oricare altele. Tu chiar crezi că Dumnezeu ar vrea să te duci să pupi morții, icoanele, să dai bani la preot și să te umilești acolo în genunchi numai ca să fii iertat? Trebuie să te ierte persoana căreia i-ai greșit, și în cel mai bun caz, să te ierți tu însuți.
N-a venit nimeni din lumea de dincolo ca să spună cum și ce este. Cel mai mult contează ceea ce crezi tu că vei găsi. Uite, eu îți dau un videoclip care să te ajute să înțelegi mai multe despre ce vorbesc, poate după o să te mai,, luminezi" cu privire la ce te învață biserica și părinții:
https://youtu.be/C2LUPIzEtPE

| Rocsid a răspuns:

De ce toti tanjiti dupa acel rai ca si cum ar fi un restaurant scump?
De ce nu puteti pur si simplu sa fiti oameni bunii pentru ca asa vreti si nu pentru ca asa spune nu stiu ce carte sfanta?
De ce trebuie sa te duci la un om care a absolvit o facultate( oricine poate fi preot) sa ii spui greselile tale si dupa sa faca misto de tine cu ceilalti colegi de brasla?
Fi om bun si propuneti in fiecare zi sa ajuti lumea.
E normal sa gresesti iar daca te simti prost pentru o greseala si ai constientizato e ca si cum ai fi iertat. Cereti scuze oamenilor care leai gresit.
Un "doamne ajuta", "doamne iti multumesc" sincer face mai mult ca o viata de rugaciuni false.
E important sa fi un om bun pentru tine si sa fi tu impacat cu sine..nu pentru ca vecina are o parere proasta despre tine...
Love and peace!

| asssdfsgs a răspuns:

Sper ca nu este troll. Dar da, poti fii iertat pentru malahie, trebuie sa te rogi in fiecare DAR IN FIECARE SEARA.E ok daca mori nespovedit, Iisus te spovedeste oricum in rai cand ajungi, daca chiar iti pare rau fata de el e de ajuns sa te rogi mai mult si sa mergi la biserica, acceptand ca ai facut ceva rau sau nepoliticos. Dumnezeu e ok cu orice pacat daca chiar l-ai lepadat (pacatul) si iti pare rau.